12 Ekim 2014 19:01

Akşam'ın Tuncel'i hedef gösteren manşetine tekzip

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kobanê eylemlerinden dolayı HDP ve Kürt siyasetini hedefe oturtmasının ardından hükümet yanlısı medya da okları HDP vekillerine çevirdi.

Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kobanê eylemlerinden dolayı HDP ve Kürt siyasetini hedefe oturtmasının ardından hükümet yanlısı medya da okları HDP vekillerine çevirdi. Akşam Gazetesi, Suruç’a geçmek için Antep havaalanını kullanan HDP Milletvekili Sebahat Tuncel’in kente gelip bazı görüşmeler yaptıktan sonra olayların başladığını ileri sürdü. Habere ilişkin tekzip yayınlayan HDP, gazetenin emniyet istihbaratı tarafından verilen bilgiler üzerinden haber yaptığını ve tetikçilik yaptığını belirterek, gazete hakkında yasal süreç başlattıklarını açıkladı.

Kobanê eylemlerinin ardından Akşam gazetesi HDP Milletvekili Sebahat Tuncel’i hedef gösterdi.

HDP bir açıklama ile Akşam gazetesini tekzip etti.  Haberin Emniyet istihbaratından verilen bilgilerle servis edildiğine işaret edilen açıklamada, “Akşam Gazetesi habercilik değil açıkça tetikçilik yapmıştır” denildi. HDP açıklamasında haberdeki iddiaların aksine doğru bilgiler verilerek, şu görüşlere yer verildi:

TUNCEL HEDEF GÖSTERİLDİ

“Sayın Tuncel, 7 Ekim günü Urfa’nın Suruç İlçesi’nde yapılan basın toplantısına katılmak üzere aynı gün saat 12:25 uçağıyla Ankara’dan Antep’e hareket etmiş, saat 13:30 sularında Antep havaalanından doğrudan karayoluyla Suruç’a geçmiştir. Kendisinin Antep’te herhangi bir görüşmesi ve teması olmamıştır. Vekilimiz, Suruç’a en yakın kent olduğu için Antep üzerinden hareket etmeyi tercih etmiştir. Saat 15:00 sularında Suruç’taki basın toplantısına katılan vekilimiz ardından İMC TV’nin canlı yayınına bağlanmıştır. Haberde ileri sürüldüğü gibi vekilimizin Antep’te çeşitli görüşmeler yaptığı iddiası tümüyle hayal ürünüdür, bu iddialar haberi servis yapan emniyet birimlerinin kirli propagandasından ibarettir. Aynı Meclis’te görev yapan AKP Antep Milletvekili Mehmet Erdoğan da, konuyu sorma ve doğrulatma ihtiyacı bile duymadan, kasıtlı bir biçimde Sayın Tuncel’in kente geldiğini ve kargaşanın başladığını ileri sürerek, açıkça yalan beyanda bulunmuştur. AKP Milletvekili ve Akşam Gazetesi açık bir biçimde vekilimizi ırkçı gruplara ve karanlık odaklara hedef göstermiştir. Akşam Gazetesi’ni ve AKP Milletvekilini bir an önce iddialarını ispatlamaya çağırıyoruz. İddialarını ispatlayamazlarsa müfteridirler. Sayın Tuncel, kendisini hedef gösteren Akşam Gazetesi ve AKP Milletvekili hakkında hukuki süreç başlatacaktır. Hedef gösterilen vekilimizin başına gelebilecek herhangi bir olaydan Akşam Gazetesi Yönetimi, AKP Antep Milletvekili Mehmet Erdoğan ve AKP Hükümeti'nin sorumlu olacağını kamuoyuna açıkça ilan ediyoruz.” (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Apoyevmatini, Beyoğlu\'ndaki ofisine kilit vurdu

SONRAKİ HABER

Trump: Türkiye'ye yönelik yaptırımlara izin veren bir kararnameyi çıkaracağım

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa