11 Ekim 2014 22:28

Almanya'daki Kürt akademisyenlerden Alman hükümetine çağrı

Almanya'da yaşayan Kürt akademisyenler, IŞİD çetelerinin katliam tehdidi altında olan Kobanê için Alman hükümetine "Alman Federal Hükümetinin bu katliam karşısında sesiz ve seyirci konumdan çıkmasını talep ediyoruz" çağrısı yaptı.

Paylaş

Almanya'da yaşayan Kürt akademisyenler, IŞİD çetelerinin katliam tehdidi altında olan Kobanê için Alman hükümetine "Alman Federal Hükümetinin bu katliam karşısında sesiz ve seyirci konumdan çıkmasını talep ediyoruz" çağrısı yaptı.

Haftalardır IŞİD çetelerinin katliam tehdidi altında direnen Kobanê için, uluslar arası güçlerin sessizliği sürerken, Almanya'daki üniversitelerde eğitim görevlisi olan Kürt akademisyenler, katliam tehdidine dikkat çekerek Alman Federal hükümetine harekete geçme çağrısı yaptı. Yüz binlerce Kobanêli'nin, yurtlarından göç etmek zorunda kaldıkları vurgulanan açıklamada şu çağrı yapıldı: "Bizler Almanya yaşayan Kürt kökenli üniversite eğitim görevlileri olarak Alman Federal Hükümetinin bu katliam karşısında sesiz ve seyirci konumdan çıkmasını talep ediyoruz. Her geçen saatin bir anlam taşıdığı bu bugünlerde Alman Federal Hükümetinin Kobane´de yaşayan insanlara gerekli yardımları acilen yapması, NATO üyesi olan Türkiye´ye baskı uygulayarak IS-terör örgütünü (IŞİD) desteklemekten vazgeçmesini ve Türkiye´ye sığınmak zorunda kalmış binlerce insana gerekli insani yardımı yapmasını talep ediyoruz"

ÇAĞRIDA YER ALAN İMZALAR

Associated Prof. Dr. Kenan Engin, Polytechnische Univ. Tomsk / Hochschule Mainz
Prof. Dr. Dr. Ilhan Kizilhan, Institute for Democracy and Peace Studies,Villingen-Schwalb.
Arif Rüzgar, Wissenschaftlicher Mitarbeiter, Universität Erfurt - Prof. Dr. Süleyman Celik, Universität Essen - Prof. Dr. Ferhad Seyder, Universität Erfurt - Dr. Engin Ciftci, Universität Mainz - Prof. Dr. a.D. Cengiz Deniz - Bonner Institut für Migrationsforschung/Bonn - PD Dr. Hüseyin Aguicenoglu, Studiengangleiter, PH Weingarten, - Dr. Hidir Celik, Lehrbeauftragter, Universität Köln, Dilar Direk, PhD, Cambridge University - Resgar Braderi, wiss. Mitarbeiter, Universität Heidelberg - Feryad Fazil Omar, wiss. Mitarbeiter, Freie Universität Berlin - Dr. Askim Müller-Bozkurt, Lehrbeauftragter an verschiedenen Hochschulen - Hamide Akbayir, wiss. Mitarbeiterin, Universität Köln - Emel Engintepe, wiss. Mitarbeiterin, TU Dortmund - Emra Ilgün-Birhimeoglu, wiss. Mitarbeiterin, Universität Duisburg-Essen
Yilmaz Kahraman, PH Weingarten - Dr. Lokman Turgut, Universität Erfurt (DİHA)
 

ÖNCEKİ HABER

Hekimler barışa ışık yaktı

SONRAKİ HABER

Ekrem İmamoğlu: İstanbul'da en büyük ihaleler canlı yayınlanacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa