10 Ekim 2014 00:00

Tarsus’ta ‘sokağa çıkmayın’ uyarısı

Mersin’in Tarsus ilçesinde Kobanê'ye destek eylemlerinde çıkan olaylarda 2'si polis 5 kişi yaralandı.

Paylaş

Burak ŞEFKAT
Tarsus

Mersin’in Tarsus ilçesinde Kobanê'ye destek eylemlerinde çıkan olaylarda 2'si polis 5 kişi yaralandı.

Barbaros Mahallesi'nde eylemcilere müdahale eden Çevik Kuvvet Büro Amiri Serkan Yüksel, nereden ateşlendiği bilinmeyen silahtan çıkan pompalı av tüfeğiyle bacağından yaralandı. Fahrettin Paşa Mahallesi'nde hemzemin geçit yakınlarında görev yapan polis memuru Yakup Orçun ise kafasına gelen taşla yaralandı. Yaralanan polisler Medical Park Hastanesi'nde tedaviye alındı.

Ülkücü bir grubun Kavaklı Mahallesi'nde Kürtlere yönelik linç girişimlerinde ise topluk arasında olan Mustafa Uzun ile Mesut Koçak isimli iki kişi vücutlarına isabet eden saçmalarla yaralandı. Göğsüne saçma isabet ederek ağır yaralanan Uzun ile hafif yaralanan Koçak, Tarsus Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ameliyata alınan Uzun'un hayati tehlikesi olduğu öğrenildi.

Mahallede saldırılarını sürdüren ülkücü grup yaşanan olayın ardından mahalleden ayrıldı. Barbaros, Kavaklı, Gazipaşa, Fahrettinpaşa ve Şahin Mahallesinde olaylar devam ediyor.

KAYMAKAMDAN AÇIKLAMA

Yaşanan olaylarla ilgili açıklama yapan Tarsus ilçe Kaymakamı Hasan Göç de  yaralı sayısını 5 olarak açıkladı. Göç, “Şu an itibari ile 2'si polis 5 yaralı var. Sosyal medya üzerinden yapılan çeşitli asılsız açıklamalar vatandaşları galeyana getirmektedir. Bu yüzden vatandaşların sağduyulu davranarak evlerinden çıkmamaları konusunda uyarıyoruz. Sosyal medya üzerinden yapılan çok sayıda ölü var gibi asılsız ve galeyana getirici açıklamalar, vatandaşların sokağa çıkmasına sebep olmakta, vatandaşlarla göstericilerin karşılaşmasına neden olmaktadır. Biz iki grup arasında yaşanabilecek tartışmaları ve istenmeyen durumları önlemeye çalışıyoruz. Halktan sağduyulu davranmalarını rica ediyoruz” dedi.

ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır\'da polis 2 çocuğu silahla yaraladı

SONRAKİ HABER

Denizli’de yargı reformu paneli yapılacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa