10 Ekim 2014 06:00

Future Islands Salon’da

İSTANBUL müzik sahnelerinin önemli mekanlarından biri olan Salon İKSV, sezon açılışını bugün yapıyor. Salon, kapılarını ABD’li synthpop grubu Future Islands ile açıyor.

Paylaş

İSTANBUL müzik sahnelerinin önemli mekanlarından biri olan Salon İKSV, sezon açılışını bugün yapıyor. Salon, kapılarını ABD’li synthpop grubu Future Islands ile açıyor.
East Carolina University’de okurken birbirleriyle tanışan grup üyeleri, 2006 yılında ‘Little Advances’ adını verdikleri ve kendi imkanları ile yayınladıkları EP’leri ile müzik dünyasına adımını attı. Grup, iki yıllık aranın ardından Londra merkezli Upset the Rhythm Records etiketiyle ilk albümleri, ‘Wave Like Home’u bizlere sundu. Albümün ardından uzun bir Amerika turuna çıkan Future Islands, turne dönüşü ‘In Evening Air’ adındaki ikinci stüdyo albümleri ile karşımıza çıktı. Synth-pop ve alternative rock arasında kalan müzikal duruşlarını Samuel T. Herring’in dramatik vokalleri ile öne çıkaran grup, bir yıllık aranın ardından ‘On the Water’ ile bıraktıkları yerden yola devam etti.
Future Islands, son albümleri, ‘Singles’ın turnesinde Garanti Caz Yeşili kapsamında Salon İKSV sahnesine konuk oluyor.
Salon’un sahnesinin yarınki konukları ise Kanadalı indie-rock grubu Suuns. 2006’da Ben Shemie ve Joseph Yarmush tarafından kurulan Suuns, Max Henry ve Liam O’Neill’in katılmasıyla son halini aldı. 2010’da ilk albümleri ‘Zeroes QC’yi yayımlayan grup, ertesi yıl Kuzey Amerika’yı turladılar, okyanus ötesine uzandılar. NME ve Pitchfork tarafından 2011’in en iyi grupları arasında gösterildiler. 2013’te yayınlanan ‘Images Du Futur’ albümleri geniş kitlelere ulaşmalarını sağladı. Bu albümle Polaris Müzik Ödülü’ne aday oldular. (KÜLTÜR  SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

AB Edebiyat Ödülü Birgül Oğuz’un

SONRAKİ HABER

El Salvadorlu göçmen baba ve kızın fotoğrafı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa