09 Ekim 2014 18:32

Avukatlardan Erdoğan ve Davutoğlu hakkında suç duyurusu

İzmir’de avukatlar IŞİD’le ilgili politikalarından dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve hükümet yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Paylaş

İzmir’de avukatlar IŞİD’le ilgili politikalarından dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve hükümet yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu.  

Çağdaş Hukukçular Derneği ve Özgürlükçü Hukukçular Derneği İzmir Şubelerinin avukatları Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve hükümet yetkilileri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Dernekler adına Av. Abdülmecit Yıldırım ve Av. Şule Arslan Hızal   tarafından yapılan suç duyurusunda Erdoğan, Davutoğlu ve yetkililer siyasal ve dini Saiklerle toplumun bir kesimine karşı bir plan doğrultusunda sistemli olarak kasten adam öldürmeye azmettirme, kasten yaralamaya azmettirme ve kişi hürriyetinden yoksun bırakmaya azmettirme suçlarından suçlanıyor.

Suç duyurusunun açıklama kısmında yapılan değerlendirmelerde şüphelilerin terör örgüte IŞİD’i azmettirdiği ve örgüte silah yolladığının tartışıldığının dile getirilerek Hatay Reyhanlı ve Adana’da çeşitli araçlarda yapılmak istenen aramaların hükümet tarafından engellenmesi örnekleri verildi. Yine, ABD Başkan Yardımcı Joe Biden’nin Türkiye’nin Suriye’de bulunan teröristlere yardım ettiğine dair ifadeleri ve terör örgütü IŞİD militanlarının Türkiye’den Kobane’ye geçmesinin İMC TV kameraları tarafından kayıt altına alınması örneklerine suç duyurusunda yer verildi.  (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

160 Kobanêli kapalı spor salonuna götürüldü

SONRAKİ HABER

Kırmıtlı Kuş Cenneti'nde tuzakla yapılan kuş katliamı tepki topluyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa