08 Ekim 2014 22:22

Acil servis bugün de hizmet vermedi

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde iki gün önce vefat eden bir kişinin yakınlarının sağlık emekçilerine saldırması üzerine sağlıkçılar iş bıraktı. Bugün de hastanenin acil servisinde hizmet verilmedi.

Paylaş

Mustafa MAYDA
İstanbul


Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde iki gün önce vefat eden bir kişinin yakınlarının sağlık emekçilerine saldırması üzerine sağlıkçılar iş bıraktı. Dünden sonra bugün de hastanenin acil servisinde hizmet verilmedi.

Okmeydanı Hastanesi acil servisine göğüs ağrısı şikayetiyle 70 yaşında bir hasta getirildi. Acil serviste kardiyoloji hizmeti verilmemesi nedeniyle hasta 200 metre uzaktaki özel bir hastaneye gönderildi. Hastanın gittiği özel hastanede hayatını kaybetmesi üzerine ellerinde sopa ve bıçaklar olan 30 kişilik grup Okmeydanı Hastanesi’nin acil servisini bastı. Acil servisi kullanılamaz hale getiren grup 3 doktor ile bir erkek hemşireyi darp etti. Olaydan sonra iş bırakan sağlık emekçilerinin eylemi bugün de devam etti. Bugün acil servise gelen hastalar başka hastanelere yönlendirildi. Sağlık emekçileri ise sağlıkta şiddetin acilen önlenmesini istiyor.

ÖNCEKİ HABER

Hemşin öyküleri

SONRAKİ HABER

Adana'da düğünde çıkan silahlı kavgada yaralanan 2 çocuktan biri öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa