07 Ekim 2014 17:29

AKP çareyi OHAL yasaklarında buldu

Kobanê için halk bölgenin pek çok merkezinde ayağa kalkarken AKP hükümeti çareyi OHAL önlemlerinde buldu. Mardin Valiliği, 7 ilçede sokağa çıkma yasağının uygulanacağını açıkladı. Diyarbakır'da 4 merkez ilçe ve Bismil, Lice, Silvan'da yarın sabah 07.00'a kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Batman'da, Van'ın Erciş ve Siirt'in Kurtalan ilçelerinde de valilik tarafından sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Paylaş

Kobanê için halk bölgenin pek çok merkezinde ayağa kalkarken AKP hükümeti çareyi OHAL önlemlerinde buldu.  Mardin Valiliği, 7 ilçede sokağa çıkma yasağının uygulanacağını açıkladı. Diyarbakır'da 4 merkez ilçe ve Bismil, Lice, Silvan'da yarın sabah 07.00'a kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Batman'da, Van'ın Erciş ve Siirt'in Kurtalan ilçelerinde de valilik tarafından sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Kobanê'ye yönelik saldırıların infiale yol açtığı merkezlerden biri olan Mardin'de protesto eylemlerinin önüne geçemeyen Valilik, Dargeçit, Derik, Kızıltepe, Nusaybin, Mazıdağı, Ömerli ve Savur ilçelerinde sokağa çıkma yasağı getirdi. Sokağa çıkma yasağı saat 17.00 itibaren geçerli oldu. Sokağa çıkma yasağı ilçelerde polis, camiler ve belediyelerden yapılan anonslarla halka duyuruldu.

Alınan karara rağmen yurttaşlar sokakları terk etmedi. İlçelerdeki çatışmalar devam ediyor.

ERCİŞ VE KURTALAN'DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Van Valiliği, olayların devam ettiği Erciş ilçesinde saat 18.00'den itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan etti. Siirt Valiliği tarafından da Kurtalan ilçesinde ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Kürtlerin tepki gösterdiği H&M özür diledi

SONRAKİ HABER

Erdoğan bu kez mazbata için şart koştu: Validen özür dilemezse o göreve gelemez

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa