07 Ekim 2014 16:00

Sultangazi'de faşist saldırı: 40 kişi DBP binasında mahsur

Bağcılar, Sultangazi, Kadıköy, Bursa'da sokaklara çıkan yurttaşlara polis ve sivil faşistlerin saldırıları devam ederken, çatışmalar sürüyor. Sultangazi DBP ilçe binasını kuşatan sivil faşistler, binaya taşlarla saldırırken 40 kişi binada mahsur kaldı.

Paylaş

IŞİD'in Kobanê'ye saldırılarına karşı HDP'nin süresiz direniş çağrısının ardından, İstanbul'un birçok noktasında eylemler devam ediyor. Bağcılar'da Bağcılar DBP İlçe Örgütü önünden Bağcılar Meydanı'na yapılmak istenen yürüyüşü polis müdahale etti. Polisin müdahalesine gençler havai fişekler ve taşlarla karşılık verdi. Gençler yürüyüşlerini sürdürdükleri sırada cadde üzerinden bulunan MHP Bağcılar ilçe binasının camından ateş açıldığı iddia edildi. Bunun üzerine kitle MHP İlçe binasını taşlamaya başladı. Polisin ikinci kez müdahale ettiği kitle ile polis arasındaki çatışmalar devam ediyor. 

Sultangazi'de ise IŞİD protestosuna polis ve sivil faşist grupların saldırısının ardından başlayan çatışmalar devam ediyor. Yolları trafiğe kapatarak yürüyüşe geçen gençler Sultangazi Belediyesi'ne ait bir aracı ateşe verdi. Sivil faşist gruplar ise içinde yaklaşık 40 kişinin bulunduğu Sultangazi DBP binasına kapıları kırıp girerek saldırmaya çalışıyor. 40 kişi DBP binasında mahsur kalırken polisin ise faşist gruba hala müdahale etmemiş olması dikkat çekiyor. DBP'liler binada hala mahsur durumda. Saldırgan grup ise binayı taşlamaya devam etti.

DBP'liler 7 saat sonra binadan çıkabildi.

PEK ÇOK YERDE SALDIRI VAR

Bursa Kent Meydanı'na yapılmak istenilen oturma eylemine de sivil faşist gruplar saldırdı polis gaz bombaları ve tazyikli su ile müdahale etti. Müdahale ve saldırı sırasında çok sayıda kişi yaralandı. 

Yalova'da ise dün gece başlayan DAİŞ protestoları bugün de devam ediyor. Yüzlerce kişinin AKP Yalova il binası önünde başlattığı oturma eylemi "Biji Berxwedana Kobanê" sloganları ile oturma eylemi devam ediyor. 

Esenyurt DBP İlçe Örgütü önünde toplanan yüzlerce kişi ise "Biji Berxwedana Kobanê", "Biji YPG" sloganları ve "AKP'yi döktüğü kanda boyacağız" pankartı ile Esenyurt AKP ilçe binasına doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşe polis gaz bombaları ve tazyikli su ile saldıran polise gençler Molotof kokteyli ile karşılık verdi. Gençler yollara barikatlar kurdu. Çatışmalar devam ediyor. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

TOMA\'yı \'uyaran\' gazeteciye hapis cezası isteniyor

SONRAKİ HABER

El Salvadorlu göçmen baba ve kızın fotoğrafı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa