07 Ekim 2014 14:55

Bir kadın daha, boşanmak istediği eşi tarafından öldürüldü

Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'nde 2 yıllık evli 38 yaşındaki Gürkan Kılıçaslan, kendisinden boşanmak için dava açan ve ayrı yaşayan eşi 35 yaşındaki Songül Kılıçaslan'ı tabanca ile öldürdükten sonra intihar etti. Gürkan Kılıçaslan'ın daha önce de eşini öldürmeye teşebbüsten hapis cezası aldığı ve bir süre önce cezaevinden çıktığı ifade edildi.

Bir kadın daha, boşanmak istediği eşi tarafından öldürüldü
Paylaş

Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'nde 2 yıllık evli 38 yaşındaki Gürkan Kılıçaslan, kendisinden boşanmak için dava açan ve ayrı yaşayan eşi 35 yaşındaki Songül Kılıçaslan'ı tabanca ile öldürdükten sonra intihar etti.

Olay, Gölbaşı'nda Cumhuriyet Caddesi Anakent Ekmek Fırını önünde dün saat 20.00 sıralarında meydana geldi. Gürkan Kılıçaslan, 2 ay evli kaldıktan sonra şiddet gördüğü ve tehdit edildiği için boşanma davası açan eşi Songül Kılıçaslan'ın yolunu keserken, belinden çıkardığı tabanca ile göğsünden vurdu. Ağır yaralanan Songül Kılıçaslan, çevredekilerin çağırdığı ambulans ile Gölbaşı Havsak Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken yolda öldü.

İşsiz olduğu ve sürekli alkol aldığı belirtilen Gürkan Kılıçaslan olaydan birkaç saat sonra Karşıyaka Mahallesi'nde stabilize alanda 06 BT 0151 plakalı otomobilde ölü bulundu. Kılıçaslan'ın eşini vurduğu silahla intihar ettiği belirlendi.

EŞİNİ ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜSTEN CEZA ALMIŞ

Eşi tarafından tehdit edilen Songül Kılıçaslan'ın koruma istemesi üzerine savcılık kararı ile 6 ay süreli tedbir kararı uygulandığı öğrenildi. Gürkan Kılıçaslan'ın daha önce de kendisinden boşanmak isteyen eşi Songül Kılıçaslan'ı öldürmeye teşebbüsten hapis cezası aldığı ve bir süre önce cezaevinden çıktığı ifade edildi. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Erdoğan, \'Kobani de düşüyor\' diyerek Kürtlere yüklendi

SONRAKİ HABER

Oyuncu Ahmet Kural trafik kazası yaptı, ehliyetine el konuldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...