'Hediye Aksoy’a özgürlük'

Barış İçin Kadın Girişimi hasta tutuklu Hediye Aksoy için Bakırköy Kadın Tutukevi’nin önünde eylem yaptı. 3 yılı aşkın süredir cezaevinde bulunan Aksoy’a Şubat ayında kanser teşhisi konduğunu hatırlatan kadınlar, Aksoy’un derhal serbest bırakılmasını istedi.Hediye Aksoy’un ablası Hazniye Dursun’un da kat

Hediye Aksoy’un ablası Hazniye Dursun’un da katıldığı açıklamada ortak açıklamayı Saniye Evren okudu. Toplanma amaçlarının ‘Hediye Aksoy’a ve tüm hasta tutuklulara özgürlük’ olduğunu vurgulayan Evren, Aksoy’un cezaevinin sağlıksız koşullarında gerekli tedaviyi göremeyeceğini belirtti. Aksoy’un hastalığının vücuduna yayılmasının üzerine Adli Tıbba sevkinden sonra Adli Tıp Kurumu’nun büyük bir hızla inceleme başlatıp rapor hazırlamasını beklerken, kurumun  raporu ertelediğini ve tedavi bittikten sonra vereceğini öğrendiklerini belirten Evren, “Raporu geciktirmek, sağlık nedeniyle tahliye hakkını tanımamak demektir” diye konuştu.

“Toplumu bu zulmü reddetmeye çağırıyoruz” diyen Evren, Hediye Aksoy serbest bırakılana kadar eylemlere devam edeceklerini bildirdi. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net