06 Ekim 2014 17:10

36 günlük ‘Bebek Acun’ bakımsızlıktan ölmüş

Konya'da geçtiğimiz cumartesi günü yaşamını yitiren 36 günlük bebeğin, yapılan otopsi sonucunda sağlıksız koşullarda bakılması ve yetersiz beslenmesi nedeniyle öldüğü belirlendi.

Paylaş

Konya'da geçtiğimiz cumartesi günü yaşamını yitiren 36 günlük bebeğin, yapılan otopsi sonucunda sağlıksız koşullarda bakılması ve yetersiz beslenmesi nedeniyle öldüğü belirlendi.

Olay geçen cumartesi günü akşam saat 01.00 sıralarında meydana geldi. Konya’nın Akşehir İlçesi’nde annesi ile oturan Ayşe Nur Acun, Derviş adındaki erkek arkadaşından 36 gün önce bir kız bebek dünyaya getirdi. Ayşe Nur Acun, geçen hafta annesi ile birlikte Karatay İlçesi Araplar Caddesi’ndeki akrabalarının yanına geldi. Ancak akrabaları, bir haftadır yanlarında kalan Ayşe Nur Acun’dan evden gitmesini istedi.

İddiaya göre valizini hazırlayan genç anne, bu sırada bebeğinin hareketsiz olduğunu gördü. Annesi Nezaket Acun’la birlikte bebeği alarak dışarı çıkan Acun, bir taksiyle bebeğini Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirdi. Hastaneye getirildiğinde hayati fonksiyonlarının çalışmadığı belirlenen minik bebek yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşama döndürülemedi.

KAYITLARA ‘BEBEK ACUN’ OLARAK GEÇTİ

Anne, çocuğuna isim koymadığını ve nüfus cüzdanının olmadığını söyledi. Bunun üzerine hastane kayıtlarına ‘Bebek Acun’ olarak geçirilen minik bebek, hastane personelinin kucağında otopsi yapılmak üzere morga kaldırıldı.

OTOPSİ RAORU AÇIKLANDI

Yapılan otopsi sonrası Bebek Acun’un vücudunda herhangi bir yara ve darp izine rastlanmazken, sağlıksız koşullarda bakılması ve yetersiz beslenmesi nedeniyle hayatını kaybettiği belirlendi. Bebeğinin herhangi bir sağlık sorununun olmadığını ileri süren anne Ayşe Nur Acun ise polis merkezindeki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi. (Konya/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Ebola için önlem alındı mı?

SONRAKİ HABER

Erkan Baş'tan sandığa çağrı: AKP'nin karanlığına 'dur' demek için oy vereceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa