06 Ekim 2014 16:35

Kobanê ile dayanışma büyüyor

Kobanê’de IŞİD saldırılarına karşı direniş sürerken, Türkiye’de ise dayanışma büyüyor. EMEP Bahçelievler ve Sancaktepe ilçe örgütleri Kobanê ile dayanışma için standları kurdu.

Paylaş

Kobanê’de IŞİD saldırılarına karşı direniş sürerken, Türkiye’de ise dayanışma büyüyor. EMEP Bahçelievler ve Sancaktepe ilçe örgütleri Kobanê ile dayanışma için standları kurdu.

Suriye ve Irak'a askeri müdahaleye olanak tanıyan tezkere geçti. IŞİD, Kobanê’ye saldırılarını yoğunlaştırdı. Tüm baskı ve engellemelere karşı halkların Kobanê ile dayanışması ise büyüyor.

Yenibosna, Suriye’de yıllardır süren savaştan kaçanların barınabildiği mahallelerden biri. İlçede “Yaşasın halkların dayanışması. Kobanê ve Şengal halklarının yanındayız” pankartıyla EMEP’in Yenibosna Pazar Pazarı’na açılan dayanışma standına ilgi gösterildi. Standa yardım malzemeleri toplandı.

SARIGAZİ’DE ÇADIR

Sancaktepe’de Sarıgazi Mahallesi Demokrasi Caddesinde Dayanışma standı kurdu. Bayram süresi boyunca açık olan stantta bulunan, Şengal’den Gazze’ye Dayanışma Komitesi Sancaktepe üyesi Rıza Arslantaş, “Sancaktepe halkı bu dayanışma ile yüreklerin, direnen Ortadoğu halkları ile olduğunu ifade ediyor” dedi.

EMEP İlçe Başkanı Mazlum Öner, “ Direnen halklarla dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz” derken Tülay Keskin ise şunları söyledi: “Ev kadınları olarak böyle bir kampanyanın içerisinde olmak, Rojava ve Kobanêli kadınlarla dayanışmak onur verici. Mahallemde bulunan kadınlarla da Ortadoğu'daki bu gelişmeleri tartışarak mazlum halklarla dayanışmanın önemini vurguluyoruz ve tüm kadınları bu dayanışmanın içinde yer almaya çağırıyoruz.” (İstanbulEVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

AKP\'li vekile vatandaş tepkisi

SONRAKİ HABER

Ekrem İmamoğlu: İstanbul'da en büyük ihaleler canlı yayınlanacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa