05 Ekim 2014 23:26

'Arîn'in fedailiği YPG'nin direniş tutumudur'

Kobanê'nin güney ve doğusunda 50 noktada göğüs göğüse çatışmaların devam ettiğini bildiren YPG, çatışmalarda 74 IŞİD'linin öldürüldüğünü bildirdi. Çatışmalarda 15 YPG ve YPJ'linin yaşamını yitirdiğini duyuran YPG, Miştenur'da feda eylemi yapan YPJ savaşçısı Arîn Mirkan'ın da kimlik bilgilerini duyurdu.

Paylaş

Kobanê'nin güney ve doğusunda 50 noktada göğüs göğüse çatışmaların devam ettiğini bildiren YPG, çatışmalarda 74 IŞİD'linin öldürüldüğünü bildirdi. Çatışmalarda 15 YPG ve YPJ'linin yaşamını yitirdiğini duyuran YPG, Miştenur'da feda eylemi yapan YPJ savaşçısı Arîn Mirkan'ın da kimlik bilgilerini duyurdu. YPG, "Arîn yoldaşın bu eylemiyle ortaya koyduğu cesaret, fedakarlık ve özveri tüm YPG ve YPJ'li savaşçılarımızın direniş tutumudur. Tüm YPG ve YPJ savaşçıları gerekirse Arînleşecek, fakat Kobanê'ye yönelik bu çete saldırılarının amacına ulaşmasına izin verilmeyecektir" dedi. 

YPG açıklaması şöyle:

“DAIŞ çetelerinin Kobanê'yi işgal etmek amacıyla başlattığı ve 20'nci gününde olan saldırılara karşı güçlerimiz, sarsılmaz bir irade ile direnmektedir. Bugün sabah saatlerinden itibaren Kobanê'nin güney ve doğusunda bulunan Megtel ve Botan mahallelerinin merkezinde yer aldığı 50 ayrı noktada çok yoğun, şiddetli ve göğüs göğüse çatışmalar yaşanmaktadır. Bu çatışmalarda tespit edilebilen 74 çete öldürülmüştür.

Çetelerin Kobanê'ye girişini engellemek için cansiperane savaşan, büyük cesaret sergileyen ve kahramanca savaşan 15 yoldaşımız şehadate ulaşmıştır.

Tüm güçleriyle saldıran çete güçlerine karşı tarihi bir direniş sergileyen bu 15 yoldaşımız içinde bulunan Arîn yoldaşımız ise çete saldırılarına karşı fedai bir eylem gerçekleştirmiştir. Arîn yoldaş eylem yaptığı saldırı gücünü durdurmuş ve onlarca çeteyi öldürmüştür. Arîn yoldaşın bu eylemiyle ortaya koyduğu cesaret, fedakarlık ve özveri tüm YPG ve YPJ'li savaşçılarımızın direniş tutumudur. Tüm YPG ve YPJ savaşçıları gerekirse Arînleşecek, fakat Kobanê'ye yönelik bu çete saldırılarının amacına ulaşmasına izin verilmeyecektir.

Arîn yoldaşımızın kimliği şu şekildedir:

Kod Adı: Arîn Mîrkan

Adı Soyadı: Dilar Gencxemîs

Ana Adı: Wahîde

Baba Adı: Şûkrû

Doğum Yeri: Afrîn

Şehadet Yeri ve Tarihi: 5 Ekim 2014 Kobanê.” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Cizre\'de lunapark kazası sonrasında 17 çocuk gözaltına alındı

SONRAKİ HABER

10 Ekim Ankara Katliamı davası kitabı "Duymak Zorundasınız" Eskişehir'de tanıtıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa