04 Ekim 2014 18:20

‘Sen kimsin?’ polemiği sürüyor

Yeni Şafak yazarı Abdulkadir Selvi ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Yiğit Bulut kavgası sürüyor... İki isimin de AKPli olması ve Erdoğan’a yakın olması dikkatleri bu kavgaya çevirdi. Abdulkadir Selvi dün köşesinde Yiğit Bulut’a yüklendi.

Paylaş

Yeni Şafak yazarı Abdulkadir Selvi ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Yiğit Bulut kavgası sürüyor... İki isimin de AKPli olması ve Erdoğan’a yakın olması dikkatleri bu kavgaya çevirdi. Abdulkadir Selvi dün köşesinde Yiğit Bulut’a yüklendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Yiğit Bulut, AKP’ye yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesi Ankara Temsilcisi Abdulkadir Selvi’ye “Siyasi iradenin sesi, nefesiyim diye kendine yol alan sözde gazeteci” demişti. Yiğit Bulut’un bu sözleri sarf etmesinin nedeni CNNTürkte yayınlanan Ne Oluyor? programı... Abdulkadir Selvi HDP milletvekili Altan Tan’a yüklenmiş ve “sen kimsin” demişti.

Yiğit Bulut’un bu çıkışına, Abdulkadir Selvi’nin yanıtı aynı sertlikte oldu. Yeni Şafak Ankara Temsilcisi Selvi twitter hesabından şöyle yazdı:

“Benimle Ergenekoncular uğraştı, geziciler uğraştı, paralelciler uğraştı; şimdi de Yiğit Bulut... Eyvallah etmem Yiğit Bulut hak ettiği cevabı alır. Ergenekoncular Erdoğan’ı devirmek isterken kapatma davasında 27 Nisan muhtırasında ben yine buradayım; peki Yiğit Bulut neredeydi? Erdoğan’ı ve Erbil’i savunduğum CNN’deki programdan Erdoğan’ın danışmanı Yiğit Bulut rahatsız olmuş. Yiğit sen kimin adamısın? Benim nüfuz ticaretine ihtiyacım yok Ak partiden önce de Yeni Şafak’taydım şimdi de Yiğit olmayan adam sen kendine bak”

KAVGAYA ELİF ÇAKIR DA KATILDI

Yiğit Bulut ile Abdülkadir Selvi arasında devam eden kavgaya, Yiğit Bulut’un da yazdığı Star’ın yazarı Elif Çakır da katıldı. Çakır, “Sen hangi ara bu ‘dava’nın sahibi oldun da Abdülkadir Selvi’nin samimiyetini sorgular makama geldin de ders vermeye çalışıyorsun” diyerek tarafını belli etti.

Dün ise Selvi tartışmasına köşe yazısından devam etti.

Abdülkadir Selvi “Yiğit Bulut sen kimsin?” başlıklı yazısında, “Şeref ve haysiyetinden ve sonuna kadar inandığı değerlerinden başka bir şeyi olmayan bir adam olarak Yiğit Bulut’a da eyvallah etmem. Onunla da mücadele ederim. Hem de sonuna kadar. Çünkü bazı değerlerin alınıp satılmadığına inanırım. Ölümden ötesi yok ya... AK Parti’yi devirmek için Ergenekon çeteleri harekete geçirildiğinde ben Erdoğan’ın yanındaydım. Peki Yiğit Bulut sen neredeydin?” dedi. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Candan Can jüri başkanlığından çekildiğini açıkladı

SONRAKİ HABER

"Suudi Arabistan bir gazeteci öldürdü ve Trump bunu önemsemiş gözükmüyor"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa