03 Ekim 2014 22:55

'ABD ve NATO'ya asker olmayacağız'

Eğitim İlke-Sen, TOKAD ve ÖYB, TBMM'den çıkarılan Irak ve Suriye tezkeresine karşı eylem yaptı.

Paylaş

Eğitim İlke-Sen, TOKAD ve ÖYB, TBMM'den çıkarılan Irak ve Suriye tezkeresine karşı eylem yaptı.

Eylemin başında söz alan Eğitim İlke-Sen MYK üyesi Ahmet Örs, iktidarın tarihi boyunca sürekli olarak tezkereler aracılığı ile ABD ile NATO’nun taleplerini yerine getirdiğini, bu doğrultuda Ortadoğu’da işgal, acı ve katliamlarda önemli bir paya sahip olduğunu söyledi. Örs, “Mecliste kabul edilen tezkere yeni bir utançtır, bu utanca karşı mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu suskunluğu aşmalıyız.” dedi.

Eylemde Antikapitalist Müslümanlar’dan Sedat Doğan da bir konuşma yaptı. Doğan, konuşmasında Ortadoğu halklarının kadim geleneklerinde ortaklaşmacı bir yaşam tarzının bulunduğunu belirtirken, “Emperyalist müdahaleler bir arada yaşamın güzel örneklerini barındıran bu yapıyı yok ediyor” ded. Irak işgalinden bu yana milyonlarca insanın öldürüldüğünü hatırlatan Sedat Doğan, “Yeni bir işgale yol veren tezkereye karşı çıkmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Eğitim İlke-Sen üyesi Şahin Gürçay, açıklamada ABD ile birlikte düzenlenecek saldırıların çözüm üretmeyeceğini vurgularken “Emperyalistlerin kurduğu tuzaklarda çırpınıp kurtuluş için yine emperyalistlere bel bağlayanlar, büyük bir yanılgı içinde olduklarını görmelidir. Ancak kendi özgür iradelerimizle özgür bir gelecek inşa edebiliriz!” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

\'Böyle barış olmaz, böyle bayram olmaz\'

SONRAKİ HABER

Tavşantepeli kadınlar, İzmit Belediye Başkanı Hürriyet'ten kreş istedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa