03 Ekim 2014 14:45

EMEP: Savaşların olmadığı bayramlara...

Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Selma Gürkan bayramla ilgili yaptığı yazılı açıklamada; “Bayramın mücadele ve dayanışma günü olması dileğiyle tüm halkımızın bayramını kutlarız” dedi.

Paylaş

Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Selma Gürkan bayramla ilgili yaptığı yazılı açıklamada; “Bayramın mücadele ve dayanışma günü olması dileğiyle tüm halkımızın bayramını kutlarız” dedi.

Bayramların ülkede ve Ortadoğu'da dargınlıkların sona ermesine, barışlara, kardeşliğin ve dayanışmanın büyütülmesine vesile olması beklendiğini vurgulayan Gürkan; “Her söyleminde ve politikasında din vurgusu yapan AKP hükümeti hemen bayram arifesinde savaş ve işgal tezkeresi çıkararak bu konuda da samimiyetsizliğini göstermiştir. AKP hükümetinin de dahil olduğu politikalar neticesinde hemen yanı başımızda, günlerdir süren ve bayram gününde de sürecek olan bir katliam ve insanlık dramını yaşıyoruz” dedi.

ABD'nin, müttefiklerinin ve bölgedeki işbirlikçilerinin hesapları üzerinden  ortaya çıkan, beslenen ve büyüyen IŞİD çetelerinin tüm dünyanın gözleri önünde Ortadoğu halklarını katlettiğini belirten Gürkan şunları söyledi; “Çetelerin ilerlemesi Kobené'ye yani ülkemizin sınırlarına dayanmış durumda. Üstelik bunca katliam, kafa kesme, tecavüz, işkence, zulüm "İslam Din Devleti" adına yapılmaktadır. Katliamın yarattığı göç dalgasının acı sonuçlarını tüm halklar, kadınlar ve çocuklar fazlasıyla yaşamaktadır.”

Bayramların halkların yaşadığı yoksullukları, acıları daha bir görünür kıldığını dile getiren Gürkan; “Bölgenin barışa kavuşması, halkların kardeşliği, katliamcıların ve sorumlularının egemenliklerine son verilmesi için bu bayramın mücadele ve dayanışma günü olması dileğiyle tüm halkımızın bayramını kutlarız” dedi.

 

ÖNCEKİ HABER

Türkiye Kobanê saldırısından haberdar mıydı?

SONRAKİ HABER

TÜRGEV: CHP adayını gençlerimizden ve gönüllülerden özür dilemeye davet ediyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa