02 Ekim 2014 21:54

Emekçiye sürgün cenderesi

Belediyeler ve okullar başta olmak üzere KESK üyesi kamu emekçileri üzerindeki sürgün baskısı ve mobbing uygulamaları artarak devam ediyor

Paylaş

Belediyeler ve okullar başta olmak üzere KESK üyesi kamu emekçileri üzerindeki sürgün baskısı ve mobbing uygulamaları artarak devam ediyor. Sürgünler ve sonrasında yaşananlar ise “Bu kadar da olmaz” dedirtecek cinsten. 

İzmir’de Bayraklı ilçesine bağlı Osman Gazi İlkokulunda, Eğitim Sen İşyeri Temsilcisi İngilizce Öğretmeni Ali Haydar Ceylan ve Eğitim Sen Üyesi Rehber Öğretmeni Yasemin Aydın Sarısoy’un sürgün edilmesi protesto edildi. Eğitim Sen İzmir 2 ve 4 No’lu şubelerin çağrısıyla okul önünde yapılan eyleme öğretmenlerin yanı sıra veliler ve öğrenciler de katıldı.  Eğitim Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Hasan Ali Kılıç, sürgünlerin asıl olarak Maarif Müfettişi Fatih Özdemir’in eşinin ‘Torunuma özel davranmadı’ şikayetiyle başladığını dile getirdi. Gerekçe olarak ise “Disiplinsiz davranan öğrenciye uzaklaştırma yerine onları kazanmak adına sadece sınıf değişikliğini önermelerinin” gösterildiğine dikkat çeken Kılıç. AKP’nin okullarda kadrolaştığının bir göstergesi olan bu uygulamalara karşı mücadele edeceklerini bildirdi.

SERVİS SAATİ OYUNU

Antalya ‘da ise Büyükşehir Belediyesinde sürgün edilen emekçiler, yeni görev yerine gidebilmek için servis taleplerinde bulundu. Bu talebe olumlu yanıt verildi ancak servisler 05.30’da belediyenin önünden kaldırıldı. İldeki toplu taşıma araçlarının hizmete başlangıç saatinin 06.00 olduğuna dikkat çeken emekçiler, belediye yönetimini protesto etmek için hizmet binası önüne çadır kurdu. Emekçiler, “servise yetişebilmek” için sabaha kadar kurdukları çadırlarda kaldılar. (İŞÇİ SENDİKA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Narlıdere’de emekçiye mobbing uygulanıyor

SONRAKİ HABER

"Suudi Arabistan bir gazeteci öldürdü ve Trump bunu önemsemiş gözükmüyor"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa