02 Ekim 2014 15:59

F.O. bu sefer de tecavüz sanığı ile aynı cezaevinde

“Tecavüze uğradığı cezaevine gönderildi” manşetiyle duyurduğumuz F.O.’nun avukatları tarafından dilekçe ile yapılan tahliye talebi mahkeme tarafından reddedildi.

Paylaş

Volkan PEKAL
Adana

“Tecavüze uğradığı cezaevine gönderildi” manşetiyle duyurduğumuz çocuk tutuklu F.O.’nun avukatları tarafından dilekçe ile yapılan tahliye talebi mahkeme tarafından reddedildi.
Tecavüze uğradığı cezaevine gönderilen F.O., bu durumu göz önünde bulundurularak Ankara Çocuk cezaevine gönderildi ancak F.O.’nun şikayetçi olduğu tecavüz sanığı da bu cezaevinde bulunuyor. F.O.’nun avukatlarından Sevil Aracı, Ceyhan’da birlikte kaldıkları dönemde F.O.’ya olanları anlatmaması için tehditlerde bulunan sanığın tekrar F.O.’yu rahatsız etmesinden kaygı duyduklarını dile getirdi.

İNTİHAR RİSKİ ARTAR

Ruhsal travmalar yaşayan ve uzmanlar tarafından intihar eğilimi olduğu belirtilen F.O.’nun tedavisinin cezaevi koşullarında devam etmesinin çok zor olduğunu dile getiren Aracı, hırsızlığa teşebbüs suçundan verilmiş bir tutuklama kararı olduğunu belirterek yaşının küçüklüğü de göz önünde bulundurulduğunda tutuklamaya yeter bir durum olmadığını ifade etti.  Çocuk yaştakilerin yargılanmasında tutukluluğun tedbir olarak uygulandığını söyleyen Aracı, bunun F.O. açısından olumsuz sonuçlara yol açacak bir tedbir olduğunu belirterek intihar riski olan F.O.’nun bu koşullarda intihar riskinin daha da artacağını dile getirdi.

ANAYASA MAHKEMESİNE TAŞIYACAĞIZ

Hukuk sisteminde yapılan düzenleme ile tutukluluk itirazlarının sulh ceza mahkemelerine yapıldığına dikkat çeken Aracı, itirazın üst mahkeme yerine eşit derecedeki mahkemeye yapılmasının Anayasa’ya aykırı olduğunu ifade ederek Anayasa mahkemesine başvuracaklarını dile getirdi. Anayasa mahkemesi sürecinin uzun süreceğini söyleyen Aracı, F.O.’nun mağduriyetinin bitmeyeceğini belirterek kamuoyunu bu konuda duyarlı olmaya çağırdı.


NAR-LİMON ÇALDI DİYE YENİDEN CEZAEVİNE GÖNDERİLMİŞTİ

Ceyhan M TİPİ Kapalı Cezaevinde bir mahkumun tecavüzüne uğrayan F.O, bir bahçeden nar ve limon çalmaya teşebbüs ettiği gerekçesiyle tutuklanarak yine aynı cezaevine geri gönderilmişti.

ÖNCEKİ HABER

Yanlı rapora mahkeme kalkanı

SONRAKİ HABER

10 Ekim Ankara Katliamı davası kitabı "Duymak Zorundasınız" Eskişehir'de tanıtıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa