02 Ekim 2014 14:07

AKP binasındaki işgal eylemi sonlandırıldı

Barış Anneleri, IŞİD'in Kobanê'ye dönük saldırıları ve Türkiye'nin IŞİD'e desteğini protesto etmek amacıyla AKP Bağcılar ilçe binasını işgal etti.

Paylaş

Kobanê'ye dönük IŞİD saldırıları ve Türkiye'den sağlanan lojistik desteğe dikkat çekmek amacıyla AKP Bağcılar ilçe binasını işgal eden Barış Anneleri ile HDP ve DBP ilçe örgütü üyeleri eylemlerini sonlandırdı.

İlçe binası camlarından, "Bijî Berxwedana YPG" ve "Katil IŞİD işbirlikçi AKP" sloganları atan ve ilçe binasında yaklaşık iki saat oturma eylemi düzenleyen yurttaşlar, AKP ilçe yönetimine taleplerini ilettikten sonra sloganlarla bina önünde çıktı. Çok sayıda polis ekibinin de önlem aldığı AKP ilçe binası önünde açıklama yapan HDP Bağcılar İlçe Eş Başkanı Cevdet Halim, "Kobanê'de yaşanan vahşete karşı eylem gerçekleştirdik. Bu eylemimiz başta Meclis'te görüşülen tezkere konusu, yine Kobanê'de IŞİD çetelerinin yürütmüş olduğu kirli savaş ve AKP'nin bu duruma seyirci kalmasına karşıdır" dedi.

'KOBANÊ CEHENNEME DÖNERSE İSTANBUL'DA CEHENNEME DÖNER'

Düzenledikleri eylem sırasında AKP ilçe yönetimi ile görüşmeler gerçekleştirdiklerini kaydeden Halim, AKP'nin IŞİD saldırılarına karşı seyirci kalmaması, IŞİD'e sağlanan desteği kesilmesi yönündeki taleplerini ilettiklerine dikkat çekerek, "Eğer bu taleplerimiz yerine getirilmezse bu yönlü eylemlerimiz devam edecektir. Kobanê düşerse, İstanbul'da cehennem olacaktır. Bu halkların ortak bir vatanda ortak bir yaşam sürdürmeleri için Kobanê halkının özgürleşmesi lazım. Eğer Kobanê halkı özgürleşmese Mezopotamya'da, Anadolu'da hiçbir halk özgürleşmeyecektir" diye konuştu.  (İstanbul/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Eş başkanlık için mahkemeden \'yürütmeyi durdurma\' kararı

SONRAKİ HABER

Oyuncu Efecan Şenolsun cinsel saldırı ve hakaret davasında hakim karşısına çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa