02 Ekim 2014 13:20

IŞİD’in canlı yayına yakalandığı bölge yasaklandı!

TSK'ye bağlı askerlerin gözünün önünde IŞİD'in Türkiye sınırını geçerken canlı yayına yakalandığı tepe, basın mensuplarına ve halka yasaklandı.

Paylaş

TSK'ye bağlı askerlerin gözünün önünde IŞİD'in Türkiye sınırını geçerken canlı yayına yakalandığı tepe, basın mensuplarına ve halka yasaklandı. "2565 Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu" gerekçe gösterilerek gazeteciler alandan uzaklaştırıldı.

IŞİD CANLI YAYINDA SINIRI GEÇTİ!

IŞİD'in Türkiye sınırını kullanmasının canlı olarak yayınlandığı Siwêdê Köyü tepesi yasaklandı. Kobanê'nin Zorava Tepesi'ni tam karşıdan gören ve sıcak çatışmaların çıplak gözle izlendiği Siwêdê Köyü tepesi, basın mensuplarına ve direniş nöbeti tutan yurttaşlara kapatıldı. Basın mensuplarının canlı yayın yaptığı ve direniş nöbeti tutulduğu alana giden asker, gazetecileri ve yurttaşları alandan uzaklaştırdı. Askerler yasağa "2565 Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu"nu gerekçe gösterdi. Gazetecilerin "Neden böyle bir uygulamaya gidildi?" sorusuna askeri yetkililer, Valiliğin emir vermesi üzerine uygulamayı başlattıklarını söyledi. Gazetecilerin ve nöbet tutan yurttaşların tüm itirazlarına rağmen askerler, halkı ve gazetecileri IŞİD'in sınırı ihlal ettiği bölgeden çıkardı.

İMC televizyonu, IŞİD'in dün Türkiye sınırını ihlal ederek Kobanê'ye saldırmak istediği anı canlı yayında yayınlamıştı. IŞİD'in geçişi direniş nöbeti tutan yurttaşlar tarafından da çıplak gözle görülmüştü. Gündüz ortasında ortaya çıkan bu görüntülerden sonra bugün bölgenin apar topar yasaklanması dikkat çekti. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Yemek zammına karşı Mel Gibson’lu kampanya

SONRAKİ HABER

Garo Paylan işsizlik ve zamları Bakan Albayrak'a sordu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa