02 Ekim 2014 11:52

Genelkurmay'dan Süleyman Şah mesajı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, IŞİD tehdidi nedeniyle son dönemde yeniden gündeme oturan Suriye'dekİ Süleyman Şah Türbesi'ni korumakla görevli TSK personeli için Kurban Bayramı mesajı yayınladı.

Paylaş

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, IŞİD tehdidi nedeniyle son dönemde yeniden gündeme oturan Suriye'dekİ Süleyman Şah Türbesi'ni korumakla görevli TSK personeli için Kurban Bayramı mesajı yayınladı.

Özel mesajında şöyle dedi:

“Yurt dışında bulunan tek vatan toprağımız olan Süleyman Şah Saygı Karakolu'nun Değerli Personeli, Kahraman ve Fedakâr Silah Arkadaşlarım,

Bu bayram gününde, sizlere tevdi edilen görevi çok kritik bir dönemde layıkıyla yerine getirmektesiniz. Bundan sonra da aynı esaslarla, ecdadımıza yakışır şekilde görevinizi başarıyla yerine getireceğinize, Yüce Milletimizi ve Türk Silahlı Kuvvetlerini başarıyla temsil ederek, onur ve haysiyetini koruyacağınıza olan inancım tamdır.

Unutmayınız ki, sizler orada yalnız değilsiniz. Arkanızda Yüce Türk Milletinin, 76 milyon yurttaşımızın olduğunu unutmayınız. Gözümüz, kulağımız ve gönlümüz hep sizlerle beraberdir. Sizden gelecek tek bir haberle, Silahlı Kuvvetlerimizin anında yanınızda olacağının güvenini içinizde hissedin.

Süleyman Şah Saygı Karakolunda, vatana adanmışlık ruhuyla kenetlenmiş olarak görev yapan Türk Silahlı Kuvvetlerinin siz fedakâr ve kahraman mensuplarının ve aile fertlerinin bayramını en içten duygularımla kutluyor, huzur ve esenlikle nice bayramları sevdiklerinizle birlikte geçirmenizi temenni ediyorum.

Hepinizin gözlerinden öpüyorum.”

Önceki gün El Meyadin ve bazı Suriye hükümetine muhalif haber kaynakları askerlerin IŞİD militanlarınca gözaltına alındığını öne sürmüş, Genelkurmay kaynakları bu iddiayı yalanlamıştı.

Suriye'nin Halep kentinde bulunan türbe, Türkiye toprağı olarak kabul ediliyor. 20 Mart 2014'de IŞİD, türbeyi koruyan askerlere çekilmeleri yönünde tehditte bulunmuştu. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Hüseyin Üzmez\'e sağlık raporuyla tahliye

SONRAKİ HABER

Erkan Baş'tan sandığa çağrı: AKP'nin karanlığına 'dur' demek için oy vereceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa