30 Eylül 2014 22:47

Artvin Barajı ve HES inşaatında iş cinayeti

Doğuş Grubu'na bağlı Doğuş Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş'nin Artvin Barajı ve HES inşaatında çalışan Mehmet Özdemir 90 metreden düşerek yaşamını yitirdi.

Paylaş

Halil İMREK

Doğuş Grubu'na bağlı Doğuş Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş'nin Artvin Barajı ve HES inşaatında çalışan Mehmet Özdemir 90 metreden düşerek yaşamını yitirdi.

Aynı baraj inşaatında çalışan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir işçinin aktardığı bilgilere göre dün akşam saat 17.00’da meydana gelen iş cinayetinde işçilerin baraj gövdesinin beton kalıplarının hazırlıklarını yaptığı ve Özdemir'in manivela ile kalıbı ayarlarken 90 metre yükseklikten düştüğü öğrenildi. Bedeni parçalanan ve yaşamını yitiren Özdemir'in güvenlik kemerinin olmadığı aktarıldı.

ÇALIŞMA DURDU

3 çocuk babası Mehmet Özdemir’in 35 yaşlarında olduğu belirtilirken dünden itibaren baraj gövdesi betonlarının yapıldığı bölümde çalışma durdu.

İşçilerin gazetemize verdiği bilgiye göre inşaatta bine yakın işçi çalışıyor. İş cinayeti sonrası işçilerin kamp alanında bekletildiği ve olayla ilgili araştırma yapıldığı belirtildi.

DAHA ÖNCE DE İŞ CİNAYETİ YAŞANMIŞTI

Bine yakın işçinin çalıştığı Artvin Barajı inşaatında daha önce de Uğur Bozar adlı işçi yaşamını yitirmişti. Bozar, 19 Mayıs 2013’te Yusufeli ilçesine bağlı Narlık köyü mevkisinde inşaatta hayatını kaybetmişti.
 

ÖNCEKİ HABER

Bağdat\'taki saldırılarda en az 25 ölü

SONRAKİ HABER

Trump: Türkiye'ye yönelik yaptırımlara izin veren bir kararnameyi çıkaracağım

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa