30 Eylül 2014 16:19

YPG Basın Merkezi'nden Gazeteci Bagok hayatını kaybetti

YPG Basın Merkezi çalışanı Mazlum Bagok'un Rabia bölgesinde yaşanan çatışmalar sırasında hayatını kaybettiği açıklandı.

Paylaş

YPG Basın Merkezi çalışanı Mazlum Bagok'un Rabia bölgesinde IŞİD'le yaşanan çatışmalar sırasında hayatını kaybettiği açıklandı.

YPG Basın Merkezi, gazeteci Mazlum Bagok'un 28 Eylül günü Musul'a bağlı Rabia ilçesinde yaşamını yitirdiği açıkladı. Qamişlo nüfusuna kayıtlı olan Bagok'un (Ehmed Sado) 2014 katılımlı olduğu bildirilen açıklamada, "Mazlum yoldaşın Dugura, Cezaa ve Rabia üçgeninde bulunan alanlara yönelik çete saldırılarını ve bu saldırılara direnen yoldaşlarımızı takip etmek için bulunduğu Rabia alanında şehit düşmesi bizi derinden üzmüştür" diye belirtti.

Açıklamada devamla şu ifadelere yer verildi: "Cizîre bölgesindeki birçok savaş alanında yer alan, çektiği görüntü ve fotolarla güçlerimizin direnişini ölümsüzleştiren Mazlum yoldaş, disiplinli çalışma tarzı, coşkulu katılımı, üstün moral ve iradesiyle hepimize örnek bir duruş sergilemiştir. Basın Merkezi üyeleri olarak bizler de bu örnek duruşu yaşam ve mücadelemizde yaşatarak Mazlum yoldaşa ve tüm şehitlerimize layık olacağız." (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Eğitimcilere hazırlık ödeneği verilmedi

SONRAKİ HABER

"Suudi Arabistan bir gazeteci öldürdü ve Trump bunu önemsemiş gözükmüyor"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa