29 Eylül 2014 20:10

Bu sene hangi yerli diziyi izleseniz?

Reyting savaşlarına kimler kurban gidecek bilinmez ama bu sezon o kadar çok yeni dizi var ki... Bazı diziler başladı bile bazıları da çok yakında ekranlara gelecek... Eski dizilerinden vazgeçmek isteyenler, yeni bir şeyler izlemek isteyenler için yeni başlayacak dizileri toparladık...

Paylaş

Reyting savaşlarına kimler kurban gidecek bilinmez ama bu sezon o kadar çok yeni dizi var ki... Bazı diziler başladı bile bazıları da çok yakında ekranlara gelecek... Eski dizilerinden vazgeçmek isteyenler, yeni bir şeyler izlemek isteyenler için yeni başlayacak dizileri toparladık...

REAKSİYON

Türkiye’nin en pahalı dizisi unvanını Kurtlar Vadisi’nin elinden alan Star TV’nin yeni dizisi Reaksiyon seyirciyle eylül ayının ortasında başladı.  Erdal Beşikçioğlu’nun başrolünde oynadığı “Reaksiyon”da devlet ve devletler arası güçlerin perde arkasında yaşananları aktarılıyor. Yönetmenliğini Onur Tan’ın yaptığı dizinin müziklerinde ise Fahri Atakoğlu’nun imzası var. Kurtlar Vadisi tadında dizileri sevenlerin ilgisini çekebilir.

ÜÇ ARKADAŞ

Atv dizi sektöründe pek tutturamadı şansını. Bakalım Üç arkadaş ile istediği başarıyı yakalayabilecek mi. Bir Yeşilçam uyarlaması Üç arkadaş, Memduh Ün’ün 1951 yılında çektiği, Muhterem Nur ve Fikret Hakan’ın başrolde yer aldığı; ardından yine yönetmen Ün tarafından 1971’de çekilen ve kadrosunda Hülya Koçyiğit, Kadir İnanır, Halit Akçatepe, Müşfik Kenter gibi isimler bulunduran Üç Arkadaş televizyona uyarlanıyor.
Yapımcılığını Ali Gündoğdu’nun, yönetmenliğini Tarkan Karlıdağ’ın üstlendiği Süreç Film imzalı dizide; başrolleri Hakan Yılmaz, Leyla Feray, Burak Hakkı, Anıl İlter, Bülent Seyran, Ayçin İnci ve Mehmet Sezai Gürhan paylaşacak.

BENİM ADIM GÜLTEPE

Sezonun en iddialı yapımları arasında Benim Adım Gültepe... Kanal D’nin yeni sezondaki dizisi 3 bölümü geride bıraktı. Şimdilik izleyiciden de iyi not aldı. Dizinin başrollerinde Ayça Bingöl, Mete Horozoğlu, İlker Kızmaz alıyor.

YEŞİL DENİZ

Yeşil Deniz”, gerçek bir hayat hikayesinden esinlenerek senaryolaştırıldı. Kırkağaç ve Söke’de çekilen dizi ‘90’lı yıllara farklı bir bakış açısı katacak. Dizinin ilk bölümü 30 Eylül Salı akşamı ekranlara gelecek

POYRAZ KARAYEL

Kanal D geçtiğimiz sezon kaybettiği izleyicisini bu sene toparlamak için iddialı yapımlara imza atıyor. Oyuncular, yönetmenler kanal D’nin yapımlarında dikkat çekiyor. O dizilerden biri de Poyraz Karayel. Ceyda Düvenci, İsmail Düvenci ve Celil Nalçakan gibi isimler başrolde. Ekim ayında başlayacak dizi merak uyandırıyor.

AH NERİMAN

Başrollerinde Perran Kutman, Sezin Akbaşoğulları, Aybike Esin Tumluer ve Filiz Taçbaş gibi usta oyuncuların yer aldığı Süreç Film imzalı “Ah Neriman”, lüks bir hayat yaşadıktan sonra İstanbul’un fakir bir semtine taşınan ailenin hayat hikayesini anlatıyor. Neriman rolünde izleyeceğimiz Perran Kutman’ın üç kızıyla olan ilişkisi dizinin konusunu oluşturuyor.
“Ah Neriman” yakında Show TV’de yayınlanıyor

BEYAZ KARANFİL

Yapımcılığını Kurtlar Vadisi’nden tanıdığımız Bahadır Özdener’in, yönetmenliğini Baran Özçaylan’ın, senaristliğini Cüneyt Aysan ve Volkan Sümbül’ün üstlendiği; başrollerini Kenan Çoban, Hakan Boyav, Ali Sürmeli, Çağlar Ertuğrul, Chloe Loughnan ve Oya Unustası’nın paylaştığı yeni dizi Beyaz Karanfil, 26 Eylül Cuma günü atv ekranlarında seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor!

SİL BAŞTAN

Star TV’nin yapımcılığını ve senaristliğini Gani Müjde’nin yaptığı yeni komedi dizisi ‘Sil Baştan’ 20 Eylül Cumartesi akşamı seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Kadrosunda; Emre Kınay, Murat Dalkılıç, Sergen Yalçın, Dilara Gönder, Önder Açıkbaş, Esra Dermancıoğlu gibi ünlü isimler de rol alıyor.

BANA ARTIK HİCRAN DE

Kanal D’nin başrollerini; Aslı Enver, Buğra Gülsoy, Alican Yücesoy, Şebnem Hassanisough, Tamer Levent, Nur Sürer, Zeyno Eracar, İncinur Daşdemir, Turgay Kantürk, Nadir Sarıbacak ve Elif Ceren Balıkçı’nın paylaştıkları, yeni sezondaki iddialı dizilerinden “Bana Artık Hicran De” izleyici ile buluştu.

YILANLARIN ÖCÜ

Fakir Baykurt’un romanından uyarlanan diziyi, daha önce Fatma Girik ve Kadir İnanır gibi usta oyuncular sinema filmi olarak çevirmişti. Şimdi de diziye uyarlanıyor
 

GÖNÜL İŞLERİ

Selma Ergenç, Sinem Kobal, Timuçin Esen, Bennu Yıldırımlar ekranlara dönüyor... Bu nedenle de heyecan uyandıran bir dizi Gönül İşleri. Türkan Derya’nın yönetmenliğini yaptığı Gönül İşleri’nde bir aile dramı anlatılıyor. Oldukça iddialı bir dizi olan Gönül İşleri eylül ayı sonlarında ekranlara gelecek (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Simpson ailesine tecavüz tepkisi

SONRAKİ HABER

Hakların Köprüsü Derneği: Mülteci dostlarımız güvenlik problemi değildir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa