29 Eylül 2014 20:03

Simpson ailesine tecavüz tepkisi

Tüm dünyada izlenme rekorları kıran çizgi diziler Family Guy ve The Simpsons, yeni sezonda ortak bir bölümle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yeni sezon öncesi, ortak bölümün dört dakikalık fragmanı, kıyametleri kopardı. Çünkü çizgi dizide tecavüz, bir şaka olarak ele alınıyor.

Paylaş

Tüm dünyada izlenme rekorları kıran  çizgi diziler Family Guy ve The Simpsons, yeni sezonda ortak bir bölümle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yeni sezon öncesi, ortak bölümün dört dakikalık fragmanı, kıyametleri kopardı. Çünkü çizgi dizide tecavüz, bir şaka olarak ele alınıyor.

TECAVÜZ ŞAKASI

İçinde, ‘tecavüz’ şakasının geçtiği fragman, hayranlar tarafından, sosyal medyada tepki aldı. Tepki çeken sahnede her şey, The Simpsons’ların haylaz oğlu Bart ile Family Guy ailesinin İngiliz aksanlı bebekleri Stewie’nin, telefon şakası yapmasıyla başlıyor. Bart, önce bar sahibi komşuları Moe’yu arıyor ve barın içinde argo isimli birini soruyor, saf Moe bu ismin yüksek sesle içeride olup olmadığını soruyor. Bu defa Stewie, ikinci defa Moe’yu arayarak “Hey, Moe kız kardeşin tecavüze uğradı” diyor.

DİZİ SENARİSTİNDEN SAVUNMA

Fragmanın akabinde, dizinin takipçileri Twitter’dan hayalkırıklıklarını anlatan mesajlar yağdırdı. Kısa bir süre sonra Youtube’a düşen fragmanın altına da binlerce yorum yapıldı. Family Guy’ın yaratıcısı Seth Macfarlane, “Şakanın medyada tepki çekeceğini tahmin ediyordum tabii ki, fakat bölümün bütününe bakarsınız, bence çok komik duruyor” diye savunma yaptı.

YAHUDİLERİN TEPKİSİNİ ÇEKMİŞTİ

Family Guy, yayın hayatına girdiğinden bu yana sık sık tartışmalı konularla ilgili şakalar yapan bir çizgi dizi olma özelliği taşıyor. Sıkça Yahudiler hakkında “espri”ler yapan diziye Musevi cemaati tarafından tepki gösterilmişti. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Sosyal medya yeni bir ihlal mi?

SONRAKİ HABER

23 Haziran İstanbul seçiminin iktidar medyasındaki yansımaları

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa