29 Eylül 2014 17:23

Gönül Çalışkan için adalet arayışı sürüyor

İstanbul’da boşanmak istediği eşi tarafından yakılarak öldürülmek istenen Gönül Çalışkan’ın 2. duruşması yarın saat 11:00’de Kartal Anadolu Adliyesi’nde görülecek.

Paylaş

İstanbul’da boşanmak istediği eşi tarafından yakılarak öldürülmek istenen Gönül Çalışkan’ın 2. duruşması yarın saat 11:00’de Kartal Anadolu Adliyesi’nde görülecek.

4 Nisan 2014 tarihinde  Pendik ilçesi Esenyalı mahallesinde yaşanan olayda, zanlı Salih Çalışkan, bir inşaatta saklanarak Gönül Çalışkan’ın işe gitmek üzere evden çıkmasını beklemiş, evden çıktığında ise benzin dökerek yakmıştı.

Olaya ilişkin açılan davanın ilk duruşmasında tersane işçisi Hasan Doğan Gönül Çalışkan ve zanlı koca arasındaki tartışmaya ve Gönül’ün yandığına tanık olduğunu ifade etmişti. Tutuklu bulunan sanık Salih Çalışkan ise, “ Boşanma davası sürecinden sonra çocuklarımı bana göstermiyordu. Beni adam yerine koymuyorlardı. Kafamda sadece kendime zarar vermek gibi bir düşünce vardı. Beni görünce imdat diye bağırdı bende döktüm ve yaktım” diye kendini savunmuş, yaşadığı olay nedeniyle aylarca hastanede yanık tedavisi gören Gönül Çalışkan da, Salih Çalışkan’ın kendisini ve 3 çocuğunu sürekli tehdit ettiğini, kendisini defalarca polise şikayet etmesine rağmen takip etmekten vazgeçmediğini söylemişti. Zanlı kocanın Gönül Çalışkan’ın saçlarını açıp “Oh biraz da buralara dökeyim” diyerek adeta fantezi uyguladığı cinayet girişimini hakim, çocuklarını göstermeme ve boşanma durumunun kesinleşmemesi gerekçesiyle 30 Eylül 2014’e ertelemişti. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Atatürk Havalimanı\'nda \'ebola\' alarmı!

SONRAKİ HABER

Yerel basının 1 Temmuz kabusu: Vergi borcu yoktur yazısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa