29 Eylül 2014 17:19

Atatürk Havalimanı'nda 'ebola' alarmı!

Atatürk Havalimanı'nda Fildişi uyruklu yolcu, Ebola şüphesiyle UMKE'nin ambulansıyla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Paylaş

Atatürk Havalimanı'nda Fildişi uyruklu yolcu, Ebola şüphesiyle UMKE'nin ambulansıyla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Atatürk Havalimanı'nda, Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Türk Hava Yolları uçağında bulunan bir yolcuyu alarak hastaneye götürdü. Virüs bulaşımına karşı özel bir kuvöz ve koruyucu ekipmanlı giysileriyle UMKE ekipleri tarafından uçaktan alınan Fildişi uyruklu yolcu, UMKE'nin ambulansıyla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Olay şöyle gelişti: Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Kayseri seferini yapacak olan yolcu uçağında bulunan ve Fildişi Sahili'nden gelen 5 kişilik gruptan 1 kişi, uçak park yerinden çıkıp pist başına gitmek üzere hareket ederken kusmaya başlayınca. Bunun üzerine uçak geri döndü. Kusan yolcuda yüksek ateş de görülünce, tüm yolcular uçaktan indirilerek salona alındı. "Ebola" virüsü şüphesi üzerine, yolcu, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Boeing 737-800 tipi 'Bitlis' uçağında yaşanan olayın ardından, yolcular başka bir uçakla Kayseri'ye gönderildi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Tarsus Gezi davası başlıyor

SONRAKİ HABER

Adana'da HDP'li 7 genç tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa