28 Eylül 2014 14:51

Dikkat! Mutfak dolabı göçebilir

Erciş'te 2011 yılında meydana gelen depremlerin ardından, TOKİ tarafından yapılan konutlar, vatandaşların başına dert oldu.

Paylaş

Erciş'te 2011 yılında meydana gelen depremlerin ardından, TOKİ tarafından yapılan konutlar, vatandaşların başına dert oldu. Daha önce bir bebeğin düşen mutfak dolabının altında kalarak can vermesine neden olan TOKİ'deki çürük yapılanmayı TOKİ'nin site yönetimi sitelerin girişlerine astığı ilanla doğrulayarak, yaşanılacak sorunlardan sorumlu olmadıklarını duyurdu.

Yönetim, astığı ilanda "Sayın kat sakinlerinin dikkatine, dairelerimizde bulunan mutfak dolapları tehlike arz etmektedir. Aile bireylerinin sağlığı için mutfak dolaplarınızın kontrolünü yaparak, güçlendirmeyi ihmal etmeyiniz. Not: Düşen mutfak dolaplarından site yönetimi sorumlu değildir" açıklaması yaptı.

Konutlara taşındıkları günden beri sürekli sorunlar yaşadıklarını ve bu sorunların çözümü için kendilerinin oyalandığını dile getiren site sakinleri, konutları teslim aldıkları anda firma yetkililerinin "Konutumu sorunsuz teslim aldım" formunu imzaladıklarını ifade etti. Site sakinlerinden Kemal Taş, "Buradaki görevliler yıllardır yaşadığımız evsizlik mağduriyeti sonrası anahtarlarımızı almamız sevincinden faydalandı. Şimdi de sorunların çözümünü kimse sahiplenmiyor" ifadelerini kullandı. (Van/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Müdürlüğü dinlemediler, afet toplanma alanını imara açtılar

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu'dan 2. yıl dönümünde “Adalet Yürüyüşü” açıklaması

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa