28 Eylül 2014 12:10

İstinat duvarı yapılmadı, bahçe göçtü!

Beyoğlu'nda kazılan inşaat temeli, gece boyu yağan yağmurla birlikte bitişikteki 2 binanın bahçe duvarının göçmesine neden oldu.

Paylaş

Beyoğlu'nda kazılan inşaat temeli, gece boyu yağan yağmurla birlikte bitişikteki 2 binanın bahçe duvarının göçmesine neden oldu.

7'şer katlı iki bina için tehlike oluşturan inşaat temeline istinat duvarı yapılmadığı için göçük oluştuğunu söyleyen bina sakinleri yetkililerden önlem almasını istedi.

Cihangir Mahallesi Akyol Sokak 14 ve 16 numaradaki 2 binanın ön kısmında bulunan eski bina yıkılarak yeni inşaat için temel kazıldı. Kot farkından dolayı kazılan temel üst taraftaki iki binanın bahçesinde çatlaklar oluşmasına neden oldu. Bina sakinleri, 19 Ağustos 2014'te Beyoğlu Belediyesi'ne dilekçe yazarak önlem alınmasını ve temele istinat duvarı yapılmasını istedi. Gerekli önlemler alınmayınca, dün gün boyu yağan yağmurla birlikte iki binanın bahçe duvarı, gece saat 04.00 sıralarında bahçedeki iki ağaçla birlikte göçtü. Bina sakinlerinin büyük korku yaşamasına neden olan göçük sonrası iki binanın da bahçesi yok oldu.

'BELEDİYE'YE DİLEKÇE VERİLDİ'


Bina sakinlerinden yapımcı-oyuncu Arif Keskiner olayı şöyle anlattı; “Saat 04.00 sıralarında kapımız çalındı. Komşumuz bahçemizin göçtüğünü söyledi. Biz de bahçeye çıktık baktık ki bahçe olduğu gibi göçmüş. Bundan bir buçuk ay önce komşularımız belediyeye dilekçe vermişlerdi. Burada daha önce bir bina vardı. Onu yıktılar. Yeni bina yapmaya başladılar. Bizim buradaki bahçe duvarı gece yağmurun da etkisiyle göçmüş. Biz yetkilileri aradık. Belediyeyi de aradık. Ancak gelen giden olmadı. Burada bina yapanlar istinat duvarının çökeceğini düşünmeden duvarın altını alınca göçme olmuş." (İstanbul/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Bingöl, 4.0\'la sallandı

SONRAKİ HABER

Rusya’dan Kürtlere dolaylı tehdit: Çekilmezlerse Türk ordusu ezip geçer

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa