26 Eylül 2014 14:45

IŞİD saldırılarını protesto eden öğrencilere saldırı

IŞİD saldırılarını protesto etmek isteyen öğrencilerin astığı afişleri söken ve IŞİD taraftarı olduğu belirtilen grup, öğrencilere saldırdı.

Paylaş

IŞİD saldırılarını protesto etmek isteyen öğrencilerin astığı afişleri söken ve IŞİD taraftarı olduğu belirtilen grup, öğrencilere saldırdı.

İstanbul Üniversitesi'nde (İÜ), IŞİD saldırılarını protesto etmek isteyen öğrencilerin astığı afişleri söken ve IŞİD taraftarı olduğu belirtilen grup, öğrencilere saldırdı. Yüzlerini siyah maske ile kapatarak siyah şapka takan grubun afişleri sökmesine izin vermeyen öğrenciler, saldırıya uğradı. Yaşanan saldırıda Tufan Çiçek isimli öğrencinin başından aldığı darbelerle yaralandığı öğrenildi. Gerginliğin halen devam ettiği üniversite çevik kuvvet tarafından ablukaya alınırken, öğrenciler saldırı saat 15.00'da kampüsün Vezneciler Kapısı'nda protesto edilecek.

ÖĞRENCİLER SALDIRIYI PROTESTO ETTİ
 
IŞİD taraftarı oldukları belirtilen grupların saldırısına uğrayan İstanbul Üniversitesi öğrencileri, saldırıları Edebiyat Fakültesi önünde yaptıkları kitlesel basın açıklamasıyla protesto etti.

Öğrenciler adına yapılan açıklamada, IŞİD'in katliamlarını teşhir eden afişlerin IŞİD'li bir grup tarafından indirilmeye çalışıldığı ve buna izin vermemeleri üzerine de öğrencilere IŞİD yanlısı yüzleri maskeli kişilerin polis ve özel güvenlik gözetiminde kendilerine çivili sopalarla saldırdığı belirtildi. Açıklamada, "Bu katillerin kimden güç aldığını biliyoruz. Nasıl ki AKP Rojava'da insanları katleden IŞİD çetesine silah gönderiyorsa bu saldırı da AKP politikalarından bağımsız değildir. Eli kanlı IŞİD çetesi ve AKP hükümetinden hesap soracağız" denildi.

Basın açıklaması "Biji berxwedena YPG" sloganlarıyla son buldu.(DİHA)

 

 

İstanbul Üniversitesi'nde IŞİD taraftarı grubun saldırısı

ÖNCEKİ HABER

Kobanê için bir heyet daha yola çıktı

SONRAKİ HABER

Ekrem İmamoğlu: İstanbul'da en büyük ihaleler canlı yayınlanacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa