25 Eylül 2014 21:13

Galatasaray seçime hazırlanıyor

Galatasaray’da Başkan Ünal Aysal’ın olağanüstü seçimde aday olmayacağını açıklamasının ardından seçim atmosferi de olağanüstü bir hal aldı. Aysal’ın kararını açıklamasının öncesinde başkan adaylığını ilan eden Alp Yalman, şu anda 25 Ekim’deki kongrede tek aday olarak meydana çıkmış durumda

Paylaş

Galatasaray’da Başkan Ünal Aysal’ın olağanüstü seçimde aday olmayacağını açıklamasının ardından seçim atmosferi de olağanüstü bir hal aldı. Aysal’ın kararını açıklamasının öncesinde başkan adaylığını ilan eden Alp Yalman, şu anda 25 Ekim’deki kongrede tek aday olarak meydana çıkmış durumda.

Aysal’ın çekilme kararının ardından sarı kırmızılı kulislerden öncelikle çıkan şu ki, Alp Yalman seçime yalnız girmeyecek, eğer sürprizler olmazsa da çok adaylı ve heyecanlı bir seçim olacak. Yalman’ın listesini de büyük ölçüde hazırladığı ve uzun yıllardır kongre tecrübesi yaşamış isimlerle bir araya gelerek seçimi kazanma şansını artırmayı planladığı görülüyor.

PROFESÖR ADAYLAR

25 Ekim’deki kongrede Alp Yalman’ın karşısına çıkması muhtemel öncelikli iki isim de profesör. Adnan Polat yönetiminde ikinci başkanlık yapan Hukuk Profesörü Mehmet Helvacı ile geçmiş dönem başkanlarından Alp Yalman, Faruk Süren ve Özhan Canaydın yönetiminde yer alan Tıp Profesörü Ahmet Özdoğan. Her iki ismin de uzun yıllar yöneticilik tecrübesi bulunurken öncelikle Aysal döneminde sona erdirilemeyen mali krize çare olma iddiasıyla yola çıkacaklar. Profesör Ahmet Özdoğan, daha önce başkan adayı olan Turgay Kıran’ın da desteğini alarak, geniş tabanlı bir yönetim oluşturma amacında. Ahmet Özdoğan’ın gerekirse başkan adayı olabilecek isimlere de teklif götürerek, güçlü bir yapı oluşturmayı hedeflediği bildiriliyor. Ünal Aysal’a karşı 3 yıl önce seçime giren adaylardan olan Mehmet Helvacı da, gelişmelere göre aday olacağını ya da güçlü bir listeye destek verebileceğini de açıkça beyan etmişti.

ADNAN ÖZTÜRK SÜRPRİZİ OLABİLİR Mİ?

Ünal Aysal’ı yönetici iken bile yüzüne karşı tek eleştirebilen isim olan ve daha önce Adnan Polat ile girdiği seçim yarışını kazanamayan Adnan Öztürk’ün de önümüzdeki günlerde adaylığını açıklayabileceği iddia ediliyor. Öztürk’ün şu an için çalışmalarını ve görüşmelerini büyük bir gizlilikle yürüttüğü ileri sürülüyor.

FARUK SÜREN HAREKETE GEÇİYOR

Ünal Aysal’ın göreve devam etmesi gerektiğini söyleyen ve görev süresi boyunca Ünal Aysal’a koşulsuz destek veren Efsane Başkan Faruk Süren, Aysal’ın seçime girmeyeceğini açıklamasının ardından seçim kulislerinin etkin ismi olarak ortaya çıkıyor. Faruk Süren’in de yıllardır kendisine çok yakın olan Ali Dürüst, Abdürrahim Albayrak, Mete Başol gibi isimlerle bir araya gelerek olağanüstü seçimde kulübe nasıl katkı sağlayabileceklerini konuşacakları öğrenildi. Faruk Süren böyle bir dönemde göreve gelecek başkanın günde 25 saat çalışması gerektiğini belirterek, seçim öncesinde başkan adaylarına adeta gözdağı verdi.  (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

TGS: Suruç’ta gazeteciler tehdit altında

SONRAKİ HABER

Erkan Baş'tan sandığa çağrı: AKP'nin karanlığına 'dur' demek için oy vereceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa