25 Eylül 2014 19:58

Çözüm fiili mücadelede

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde çalışan taşeron işçileri hak gasplarına, baskılara, güvencesiz ve denetimsiz çalıştırılmalarına karşı hastane içinde yürüyüş düzenledi.

Paylaş

İstanbul  Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde çalışan taşeron işçileri hak gasplarına, baskılara, güvencesiz ve denetimsiz çalıştırılmalarına karşı hastane içinde yürüyüş düzenledi. “Taşeron demek ölüm demektir”, “Taşeron çalışma yasaklansın” sloganlarının atıldığı yürüyüşe hasta ve hasta yakınları da alkışlarla destek verdi. Monoblok önünde açıklama yapan Taşeron İşçileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (TAŞİŞDER) Başkanı Cemal Bilgin, yaşanan iş kazalarına dikkat çekerek “Yaşadığımız bu sorunları fiili mücadele ile aşabiliriz. Geçmişte mücadele ederek kazandık. Şimdi de mücadele ederek kazanacağız” diye konuştu.

AKP’nin politikalarının hastane çalışanları ile hasta yakınlarını karşı karşıya getirdiğini belirten Dr. Coşkun Canıvar da “Geçtiğimiz hafta güvenlikçi arkadaşımız hasta yakını tarafından bıçaklandı. Hastanede onlarca kamera olmasına rağmen sorumlular serbestçe dolaşıyor. Güvenlikçi arkadaşımız korkudan suç duyurusunda bulunamıyor. Hiçbirimizin can güvenliği yok” diye konuştu. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

KARBEL taşerona karşı ayakta

SONRAKİ HABER

Alman Vali Walter Lübcke'yi Neonaziler mi öldürdü?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa