Parti başkanlarından oluşan heyet sınıra gidiyor

Parti başkanlarından oluşan heyet sınıra gidiyor

HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ ile HDP MYK ve PM üyelerinin yanı sıra aralarında EMEP, ÖDP, Halkevleri ve HDP bileşeni partilerin genel başkanlarının olduğu çok sayıda siyasi parti temsilcisi, Kobanê sınırında kitlesel bir açıklama yapacak.

HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ, HDP MYK ve PM üyeleri ile milletvekillerinin yanı sıra aralarında EMEP, ÖDP, Halkevleri ve HDP bileşeni partilerin genel başkanlarının olduğu çok sayıda siyasi parti temsilcisi, Kobanê sınırında kitlesel bir açıklama yapacak.

Çok sayıda siyasi parti başkanı ve temsilcisinden oluşan heyet, IŞİD'in Kobanê'ye dönük saldırılarının yoğunlaşmasına dikkat çekmek amacıyla Suruç'a giderek Kobanê sınırında bir açıklama yapacak. Yapılacak açıklamaya EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan ve Genel Başkan Yardımcısı Ender İmrek, ESP Genel Başkanı Sultan Ulusoy, SYKP Eş Genel Başkanı Tuncay Yılmaz, SDP Genel Başkanı Rıdvan Turan, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Eş Sözcüsü Sevil Turan ile ÖDP Eş Genel Başkanı Bilge Seçkin Çetinkaya, EHP Genel Başkanı Sibel Uzun ve Halkevleri Genel Başkan Yardımcısı Samut Karabulut da katılacak. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net