23 Eylül 2014 08:52

Madenciler geceyi sendika binasında geçirdi

İşten atmalara karşı Ereğli'den zonguldak'a 10 saat yürüyüp valilik önünde oturma eylemi başlatan işçiler havanın soğuması ve yağmur nedeniyle geceyi sendika binasında geçirdi.

Madenciler geceyi sendika binasında geçirdi
Paylaş

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Kandilli beldesindeki özel maden ocağında çalışan yaklaşık 500 işçi, 29 arkadaşlarının işten çıkarılmasına karşı üretimi durdurarak 40 kilometre yolu 10.5 saat yürüyerek Zonguldak Valiliği önünde oturma eylemi yapan madenciler, havanın soğuması nedeniyle geceyi Genel Maden İşçileri Sendikası(GMİS) Salonu'nda geçirdi. Yürümekten yorgun düşen ve ayakları şişen madenciler salonun sahne bölümünde, koltuklarda ve koridorlarda yerde serdikleri minderlerde sabahlamak zorunda kaldı.

8 yıllık maden işçisi Serkan Yılmaz, meteorolojinin yağış uyarısını dikkate alarak GMİS Şemsi Denizer Toplantı Salonu’na gelmek zorunda kaldıklarını belirterek, “Valilik önünde açık havada olmamız bizi mağdur edeceğinden dolayı buraya sığındık. Sağ olsun sendikamız ve Zonguldak halkı bize kucak açtı. Sabah eyleme devam edeceğiz, bir çözüm bulunmazsa Ankara’ya yürüyeceğiz. Bunun kesin olarak çözümü bu. Ya onlar buraya gelecek yada biz Ankara’ ya kadar yürüyeceğiz. Çözüm bulunmazsa biz Ankara’ ya yürümeye kesin olarak kararlıyız” dedi. İşçiler, sabah kahvaltısından sonra Valilik önünde eylemlerini sürdürüeceğini belirttiler. (ZONGULDAK)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Validebağ Korusu\'ndaki beton kalıpları söktüler

SONRAKİ HABER

Fethullah Gülen\'i istediğini yalanladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...