22 Eylül 2014 17:57

TRT’yi öve öve bitiremedi

Taraflı olması, eşitlik ilkelerini çiğnemesi, erkek egemen program yapması gibi eleştirilere konu olan TRT, Akşam gazetesi yazarı tarafından öve öve bitirilemedi.

Paylaş

Taraflı olması, eşitlik ilkelerini çiğnemesi, erkek egemen program yapması gibi eleştirilere konu olan TRT, Akşam gazetesi yazarı tarafından öve öve bitirilemedi.

Türkmedya Grup Başkanı ve Akşam gazetesi köşe yazarı Cengiz Özdemir “Kısa vadede 2023, sonrasında 2053 ve 2071 hedeflerini koyan Yeni Türkiye’nin devrim niteliğindeki bu dönüşüm süreçlerinde artık TRT de millet adına yeni ve etkin roller üstlenebilmelidir” diye söz etti.

Yeni Türkiye’nin yeni medyasının kurulma sürecinde ’kutupyıldızı’nın TRT olması gerektiğini belirten Özdemir’in öve öve bitiremedi köşe yazısında şu ifadelere yer verdi: Türkiye 21. yüzyılda sosyal değişimin göz kamaştıran bir örneği olmayı nasıl başardı ise, TRT de iletişim alanında devrim niteliğindeki dönüşü müyle dünyanın her köşesinden fark edilen bir örnek olmayı başarabilmelidir.

Türkiye potansiyelini, dostu-düşmanı kıskandıracak bir atılımla hayata geçirmiştir ve şimdi artık sıra TRT’nin yapacağı büyük atılıma gelmiştir.

Bileşik Kaplar Kuralı’nı sadece bir fizik kuralı olarak görmeyin.

Sosyal değişim ve yenilenmeler de bu kurala çok benzer bir biçimde gerçekleşir.

Dünyayla arasındaki mesafeyi her alanda hızla kapatan ülkemiz, medyada da bu atılımı yapacak, “Yeni” TRT, Yeni Türkiye’deki yerini alacaktır. (MEDYA  SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

LOB, tam bağımsız filmler için hazır

SONRAKİ HABER

Gezi davasında iddianame 312'ye yaslanamadı, çöktü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa