22 Eylül 2014 17:37

‘Daha önce bir araya gelseydik böyle olmazdı’

Alacakları ödenmeyen Çağlar Tekstil işçileri, destek istemek üzere Emek Partisi Küçükçekmece İlçe Örgütü’nü ziyaret etti.

Paylaş

Alacakları ödenmeyen Çağlar Tekstil işçileri, destek istemek üzere Emek Partisi Küçükçekmece İlçe Örgütü’nü ziyaret etti.

1 yıl önce kağıt üzerinde atölyenin ismini Çağlak tekstil olarak değiştiren patronun 2 ay önce de iflas ettiğini ileri sürerek makine ve malzemeleri kaçırdığını anlatan işçiler, bu nedenle toplam 130 işçinin mağdur olduğunu dile getirdiler. Avukat Murat Çelebi’nin de katıldığı toplantıda, işçiler alacaklarını nasıl tahsil edebileceklerini sordular. Çelebi’nin önerilerini dinleyen işçiler daha sonra bu süreçte nasıl hareket edilmesi gerektiğini tartıştı. “Daha önce bir araya gelebilseydik bugün bu durumda olmayacaktık. Birlik olsaydık hakkımızı yedirmezdik” diyen işçiler, 3 kişiden oluşan bir komite oluşturup 130 işçinin hepsine ulaşarak mücadeleyi büyüteceklerini dile getirdi.

EMEP İlçe Başkanı Metin Türkyılmaz da çalıştığı fabrikalardan ve yaşadığı grev ve direnişlerden örnekler vererek işçi ve emekçilerin birleşmesi ve sendikalarda örgütlenmeleri gerektiğini söyledi. Bu sorunların yarın başka fabrikalarda da yaşanacağına dikkat çeken Türkyılmaz, “Birleşerek kazanacağız” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Maaşını alamayan seramik işçileri yolu trafiğe kapattı

SONRAKİ HABER

Denizli’de yargı reformu paneli yapılacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa