22 Eylül 2014 16:49

Erdoğan’ın ‘örtülü’ harcamalarına soru

Cumhurbaşkanlığı seçimi döneminde örtülü ödenek harcamasındaki artış, “Ödenek acaba seçimde şahsi mi kullanıldı?” sorularını göndüme getirirken, CHP’li Sezgin Tanrıkulu, konuyu meclis gündemine taşıdı.

Paylaş

Cumhurbaşkanlığı  seçimi döneminde örtülü ödenek harcamasındaki artış, “Ödenek acaba seçimde şahsi mi kullanıldı?” sorularını göndüme getirirken, CHP’li Sezgin Tanrıkulu, konuyu meclis gündemine taşıdı.

Tanrıkulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlık görevi sırasında örtülü ödenekten nerelere ve ne kadar harcama yapıldığını, hangi rehine faaliyeti karşılığında kim veya kimlere ödeme yapıldığını sordu.

Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi: “Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlık görevi süresini kapsayan 2014 yılı Temmuz ve Ağustos aylarında örtülü ödenekten yapılan toplam 298 Milyon 25 bin Türk Lirası tutarındaki harcamalar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve vatandaşlarının menfaatleri için hangi hizmetler kapsamında yapılmıştır?

ULVİ AMAÇLAR SORGULANDI

*  Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlık görevi süresini kapsayan 2014 yılı Temmuz ve Ağustos aylarında hangi ‘Barışı Destekleme ve Koruma Harekatı veya Harekatları’ için 6 Milyon 681 bin Türk Lirası tutarında harcama yapılmıştır?
*  Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlık görevi süresini kapsayan 2014 yılı Temmuz ve Ağustos aylarında hangi ‘Gizli Hizmet Giderleri’ için 292 Milyon 344 bin Türk Lirası tutarında harama yapılmıştır?
*  2014 yılı Temmuz ve Ağustos aylarında örtülü ödenekten yapılan toplam 298 Milyon 25 bin Türk Lirası tutarındaki harcamalar içerisinde herhangi bir rehine veya rehineleri kurtarma faaliyeti karşılığında yapılan ödemeler yer almakta mıdır?
*  Yer almaktaysa, hangi rehine veya rehineleri kurtarma faaliyeti karşılığında kim veya kimlere ödeme yapılmıştır?
*  2014 yılı 1 Ocak-22 Eylül tarihleri arasında örtülü ödenekten kullanılan tutar ne kadardır?
*  2014 yılı 1 Ocak-22 Eylül tarihleri arasında hangi faaliyetler için örtülü ödenekten ödeme yapılmıştır?” (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

Soma’da iki şirkete 4 milyarlık kıyak!

SONRAKİ HABER

AA'dan 31 Mart seçimleri açıklaması: AA veri aktaran bir medya kuruluşudur

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa