22 Eylül 2014 11:52

KTÜ’de ülkücü saldırı bir öğrenci yoğun bakımda

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde ülkücülerin saldırısı sonucu Öğrenci Kolektif’ten Metehan Tuna ağır yaralandı. Beyin kanaması geçiren Göre’nin yoğun bakımda tedavisi sürüyor ve hayati tehlikesi devam ediyor.

Paylaş

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde ülkücülerin saldırısı sonucu  Öğrenci Kolektif’ten Metehan Tuna ağır yaralandı. Beyin kanaması geçiren  Göre’nin yoğun bakımda tedavisi sürüyor ve hayati tehlikesi devam ediyor.

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde üniversitenin Öğrenci Derneği’nde örgütlenen daha önce de çok defa üniversitelilere saldırarak yaralanmasına neden olan  ülkücü grup dün akşam (21 Eylül) bir üniversiteliye daha saldırdı.

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği öğrencisi olan Öğrenci Kolektifleri’nden Mete Han Tuna Göre 21 Eylül’de Merkez Kalkınma Mahallesi’nde bulunduğu bir sırada ülkücülerin saldırısına uğradı. Suç duyurusunda bulunmak üzere darp raporu almak için hastaneye giden Göre’nin beyin kanaması geçirdiği anlaşılarak acilen yoğun bakıma alındı. Gece ameliyata giren Göre yoğun bakıma alındı, uyutulmuş durumda.

Polisin üç saldırgandan ikisini gözaltına aldığı söyleniyor. (Sendika.Org)

 

ÖNCEKİ HABER

En zengin, en fakirden 7,7 kat fazla kazanıyor

SONRAKİ HABER

Ankara ve Mardin'de sosyal medya operasyonu: Çok sayıda kişi gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa