21 Eylül 2014 19:32

İngiliz rehinenin eşi merhamet çağrısı yaptı

IŞİD’in elindeki rehinelerden İngiliz Alan Henning’in ailesi “merhamet” çağrısı yaptı. Basına açıklama yapan eşi Barbara Henning, “Alan barışçıl, bencil olmayan bir insandır, ailesini ve taksi şöförlüğünü bırakarak, Müslüman iş arkadaşlarıyla birlikte Suriye yardım konvoyuna şöför olarak gitti” dedi.

Paylaş

IŞİD’in elindeki rehinelerden İngiliz Alan Henning’in ailesi “merhamet” çağrısı yaptı. Basına açıklama yapan eşi Barbara Henning, “Alan barışçıl, bencil olmayan bir insandır, ailesini ve taksi şöförlüğünü bırakarak, Müslüman iş arkadaşlarıyla birlikte Suriye yardım konvoyuna şöför olarak gitti” dedi. Eşinin kaçırıldığı sırada ihtiyacı olanlara götürmek için yemek ve su taşıyan bir ambülansın şöförlüğünü yaptığını belirterek, “Amacı bundan fazlası değildi.Yaptığı bir merhamet eylemiydi. Dünyanın Alan gibi bir insanın ölümüne şahitlik etmesinin  bir devlete nasl bir faydası olur anlayamıyorum. Daha geç  olamadan Alan’ı elinde tutan insanların mesajlarıma yanıt vermesi için dua ediyorum” dedi. Henning eşinin bırakılması için IŞİD militanlarına “yalvardığını” da sözlerine ekledi.  

Manchester’lı 47 yaşındaki taksi şöförü Alan Henning, Suriye’ye girişinden sadece bir buçuk saat sonra alıkondu. “Rochaid Aid 4 Syria” isimli yardım kuruluşu için ambulans şöförlüğü yapan Henning’in kaçırıldığı sırada diğer rehinelere “beni merak etmeyin, kurtarılacağıma inanıyorum, ben sadece yardım gönüllüsüyüm” dediği belirtiliyor.  Henning’in başına gelenler geçtiğimiz hafta yayınlanan bir videoda ortaya çıkmıştı. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

TÜRGEV Atakent Müzik Akademisi’ne göz mü koydu?

SONRAKİ HABER

Öykü Arin için yeni umut

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa