19 Eylül 2014 23:20

Eğitim Sen İzmir şubelerinden 24 Eylül grevine çağrı

Eğitim Sen İzmir Şubeleri 24 Eylül grevi öncesi Bornova metro çıkışında bir araya gelerek greve çağrı eylemi yapmak istedi. Siyasi kadrolaşma ve zorunlu rotasyon girişimlerine son verilmesi için düzenlenecek greve dair yapılmak istenen meşaleli yürüyüş polis tarafından engellendi. Bunun üzerine Eğitim Sen’liler Bornova metroda bası açıklaması yaptı.

Paylaş

Eğitim Sen İzmir Şubeleri 24 Eylül grevi öncesi Bornova metro çıkışında bir araya gelerek greve çağrı eylemi yapmak istedi. Siyasi kadrolaşma ve zorunlu rotasyon girişimlerine son verilmesi için düzenlenecek greve dair yapılmak istenen meşaleli yürüyüş polis tarafından engellendi.  Bunun üzerine Eğitim Sen’liler Bornova metroda basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını okuyan Eğitim Sen 6 Nolu Şube Başkanı İdil Uğurlu, “Eğitim Sen olarak; kötü ve sağlıksız koşullarda çalışan, hakları gasp edilen, sürgünlere ve soruşturmalara maruz kalan bütün eğitim ve bilim emekçilerini yıllardır çözüm bekleyen sorunlarımızın kalıcı olarak çözülmesi talebiyle birlikte hareket siyasi iktidar eğitimde ve toplumsal yaşamda hayata geçirmeye çalıştığı bütün dayatma ve baskılara karşı 24 Eylül Çarşamba günü tüm Türkiye’yi grev alanına çevireceğiz” dedi.

Eğitim emekçileri öğrenciler ve veliler olarak herkesin eğitim için, okulların işletme, halkın müşteri olmasına izin vermemek için herkesi greve destek olmaya çağırdıklarını dile getiren Uğurlu, “Siyasi  iktidarın yıllardır savunduğumuz taleplerimizi yok sayan dayatmacı anlayışına karşı en güçlü ve etkili yanıtı vermek için, tüm eğitim ve bilim emekçilerini, çocuklarının geleceğinden endişe eden velilerimizi,24 Eylül Çarşamba günü ülke çapında yapacağımız greve talepleriyle katılmaya ve güç vermeye davet ediyoruz” dedi.  (İzmir/EVRENSEL)


 

ÖNCEKİ HABER

Suya yazılmış bir türkü: Ruhi Su

SONRAKİ HABER

Ankapark’ta ücretleri ödenmediği için iş bırakan işçiler içeri alınmadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa