19 Eylül 2014 17:04

Demirtaş’tan gençlere cephe çağrısı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, IŞİD’in Kobanê’ye yönelik saldırılarını değerlendirirken, “Bütün gençlere IŞİD’e karşı cephede savunma çağrısı yapıyorum”dedi.

Paylaş

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, IŞİD’in Kobanê’ye yönelik saldırılarını değerlendirirken, “Bütün gençlere IŞİD’e karşı cephede savunma çağrısı yapıyorum”dedi.

DHA'ya değerlendirmelerde bulunan Selahattin Demirtaş, Başbakan ve hükümetin ısrarla IŞİD’e yardım iddialarını reddettiğini söyledi. Artık mızrağın çuvala sığmadığını söyleyen Demirtaş, “Hükümet istediği kadar IŞİD’e destek iddialarını reddetsin bu haliyle bile dolaylı destek veriyor. Bırakın trenlerle, arabalarla, TIR’larla silah göndermesini, sessiz kalarak zaten desteğini vermiş oluyor” dedi. IŞİD’in Kobanê’yi düşürmesinden sadece Kürtler değil, tüm Türkiye’nin zarar göreceğini söyleyen Demirtaş, , uluslararası kamuoyunun IŞİD karşısında direnen Kürtlere destek vermediğini söyledi. Kürtlere lojistik destek verilmesini isteyen Demirtaş, herkesin Kobanê’nin yanında olma günü olduğunu ifade ederek, “Suruç’ta insanlar çadır açacak, sivil eylem ve etkinlikler yapacaklar ama bununla yetinilmemeli. Bütün gençlere IŞİD’e karşı cephede savunma çağrısı yapıyorum. Kobanê’de insanlık onuru savunuluyor. Madem uluslararası güçler sessiz kalıyor, madem Türkiye bu kadar sesiz kalıyor; Türk’ü ile Kürt’ü ile Alevisi ile Sünnisi ile gençler gidip Kobanê’de IŞİD barbarlığına karşı direnebilmelidir” dedi. (HABER MERKEZİ)
 

ÖNCEKİ HABER

Esnafla Suriyeliler birbirine girdi: 9 yaralı

SONRAKİ HABER

Erkan Baş'tan sandığa çağrı: AKP'nin karanlığına 'dur' demek için oy vereceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa