19 Eylül 2014 16:54

‘Onurlu yürüyüşümüze devam edeceğiz’

TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu, 19 Eylül TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü dolayısıyla basın toplantısı düzenledi.

Paylaş

TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu, 19 Eylül TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü dolayısıyla basın toplantısı düzenledi.

İnşaat Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi’nde dün gerçekleşen toplantıya TMMOB’a bağlı odaların temsilcileri katıldı.

TMMOB İKK adına açıklamayı Ziraat Mühendisleri Odası Diyarbakır Şube Başkanı Jihat Şengal yaptı. Şengal,  TMMOB’un emeğin, eşitliğin, özgürlüğün, barışın, adaletin, insandan yana olan her fikrin ve fiilin içinde  ve özünde olduğunu vurguladı. Ülke insanının TMMOB’a ihtiyacı olduğunu da söyleyen Şengal, “Kulakların sağır edildiği, gözlere mil çekildiği, konuşanın dilinin kesildiği bu dönemde görebilen gözlere, duyabilen kulaklara daha da önemlisi konuşabilen ağızlara ihtiyaç vardır. TMMOB bu ihtiyacın gereklerini yerine getirebilecek güçte ve büyüklüktedir” dedi. TMMOB’un onurlu yürüyüşüne ve dik duruşuna devam edeceğini ifade eden Şengal, “Bilimin ve tekniğin aydınlattığı yolumuzda kararlılıkla, yılmadan ve usanmadan mücadele ederek mesleğimize, örgütümüze, halklarımıza, ülkemize sahip çıkacağımızın sözünü veriyoruz” dedi. (Diyarbakır/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

\'Gelin\' Venedik Film Festivali’nden sonra Altın Koza’da

SONRAKİ HABER

Trump: Hürmüz Boğazı'nda İran'a ait bir insansız hava aracını imha ettik

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa