19 Eylül 2014 16:38

Barzani'den Kobanê çağrısı

Federal Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani, Kobanê'ye yönelik IŞİD saldırılarına dikkat çekerek "Bütün Kürdistanlılar’ın farklılıkları bir yana bırakarak, hep birlikte Kobani topraklarını savunmasını talep ediyorum" dedi. Barzani, "uluslararası güçler"e de Kobanê için harekete geçme çağrısı yaptı.

Paylaş

Federal Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani, Kobanê'ye yönelik IŞİD saldırılarına dikkat çekerek "Bütün Kürdistanlıların farklılıklarını bir yana bırakarak, Kobanê topraklarını birlikte savunmasını talep ediyorum" dedi. Barzani, "uluslararası güçler"e de Kobanê için harekete geçme çağrısı yaptı.

Federal Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesut Barzani, IŞİD'in Kobanê Kantonu'na dönük saldırılarına ilişkin açıklama yayımladı.

Barzani, açıklamasında IŞİD'in Kobanê ve Rojava'ya yaptığı vahşi saldırıların tüm Kürdistan üzerinde bir tehdit olduğunu vurguladı.

Tüm Kürdistan güçlerinin çelişki ve kaygılarını bir yana bırakarak Kobanê halkının yaşamını ve haklarını korumaya çağıran Barzani, tüm uluslararası devletlere çağrı yaparak, gerekli tedbirlerin alınması; Kobanê ve Rojava halkına destek verilmesi gerektiğine vurgu yaptı. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Suriyeli’nin trajik ölümü

SONRAKİ HABER

İZENERJİ işçilerine ve sendikacılara açılan davanın ilk duruşması görüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa