17 Eylül 2014 16:33

Aydın'da 'yolsuzluk eylemi' davasının 2'nci duruşması yapıldı

Aydın'da, yaklaşık 6.5 ay önce düzenlenen, '17 Aralık Yolsuzluk Eylemi'ne katılan 29 kişi hakkında 'kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret', 'kanuna aykırı toplantı' ve 'yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen dağılmama' suçlarından açılan davanın 2'nci duruşması yapıldı. Dava, 3 Aralık tarihine ertelendi.

Paylaş

Aydın'da, yaklaşık 6.5 ay önce düzenlenen, '17 Aralık Yolsuzluk Eylemi'ne katılan 29 kişi hakkında 'kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret', 'kanuna aykırı toplantı' ve 'yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen dağılmama' suçlarından açılan davanın 2'nci duruşması yapıldı. 

Adnan Menderes Bulvarı üzerinde CHP Aydın İl Başkanlığı tarafından geçen 25 Şubat'ta, '17 Aralık Yolsuzluk Eylemi' düzenlendi. Eylemde yürüyüşe katılan, aralarında CHP Aydın Gençlik Kolları İl Başkanı Kemal Güneri, CHP Gençlik Kolları Efeler eski İlçe Başkanı Kemal Öztürk, CHP Efeler İlçe Ana Kademe Yöneticisi Enver Delioğlan ve CHP Parti Eğitmeni Bülent Salih Doğan ile CHP, TKP, EMEP üyeleri ile bazı üniversite öğrencilerinin yer aldığı 29 kişi hakkında, 'kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret', 'kanuna aykırı toplantı' ve 'yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen dağılmama' suçlarından dava açıldı. Aydın 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki davada, hepsi tutuksuz olan sanıkların yargılanmasına ikinci duruşmayla devam edildi. Duruşmaya CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, CHP İl Başkanı Hikmet Saatçi ve CHP Efeler İlçe Başkanı Bayram İnci de, destek vermek için katıldı. İlk duruşmada yargılanan 29 kişinin ifade vermesinin ardından incelenen görüntü kayıtlarıyla ilgili bilirkişi raporu mahkeme heyeti tarafından değerlendirildi. Görüntülerde 'hakaret' ifadelerinin yer aldığı yönünde gelen bilirkişi raporunun ardından sanık avukatları, bilirkişi raporunun kendilerine resmi olarak bildirilmesi ve savunma hazırlanması için ek süre talep etti. Dava, 3 Aralık tarihine ertelendi.

"HUKUKİ ZEMİNDE DE MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK"

Duruşma öncesi açıklama yapan CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Kemal Güneri, haklarında dava açılmasına anlam vermediklerini ifade etti. Güneri, "Bizler mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz. Hukuki zeminde de mücadelemiz devam edecek. CHP gençliği, hangi şartlar ve hangi koşullarda ne yapılmak istenirse istensin dün olduğu gibi bugün de bu uygulamalara izin vermeyecek" dedi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Yeni bir \'Alo Fatih\'

SONRAKİ HABER

Adana'da HDP'li 7 genç tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa