17 Eylül 2014 08:14

Terk edilmiş otelde yaşayan 200 aileye polis saldırısı

Brezilya’nın en büyük kenti Sao Paulo’da bulunan terk edilmiş Aquaris otelinde yaşayan 200 aile dün askeri polisin operasyonuyla otelden çıkarılmak istendi. Evsiz ailelerle polis arasında sert çatışmalar yaşandı.

Paylaş

Brezilya’nın en büyük kenti Sao Paulo’da bulunan terk edilmiş Aquaris otelinde yaşayan 200 aile dün askeri polisin operasyonuyla otelden çıkarıldı. "Evsiz" ailelerle polis arasında sert çatışmalar yaşandı.

Barınma Mücadelesi Cephesi adlı grubun açıklamasına göre son 6 ayda 22 katlı binayı yaklaşık 200 aile işgal etmişti. Ailelerin terk edilmiş otelden çıkarılması 800 insanın evsiz kalması anlamına geliyor.

Yerel saatle sabah saat 09.00’da askeri polisin göz yaşartıcı gaz ve plastik mermilerle saldırarak otele girmeye çalıştığı, ailelerin ise taş ve sopalar fırlatarak karşılık verdiği ifade edildi.
Telesur’un haberine göre gazetecilere konuşan 22 yaşındaki Joana saldırı altındaki otelden kaçarken, “Biz işgalci değiliz” dedi.

Operasyonda 80 kişinin gözaltına alındığı aktarıldı.

Aquaris Oteli’nde yaşananlar ülkedeki devasa barınma problemini bir kez daha gözler önüne serdi. Dünya Kupası ile birlikte zaten yoksullar için çok yüksek olan kiraların daha da arttığı ve bunun da barınma sorununu artırdığı belirtiliyor. (DIŞ HABERLER)
 

ÖNCEKİ HABER

Kim Jong-un\'la tanışamadan yakalandı

SONRAKİ HABER

Trump, Cumhuriyetçi senatörlerle "Türkiye'ye yaptırım"ı görüştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa