16 Eylül 2014 17:34

‘O eve girmeye zorlandım’

Samatya’da 85 yaşındaki Ermeni yurttaş Maritsa Küçük’ün öldürülmesi ile ilgili davaya devam edildi. Bugün görülen duruşmada, sanık Murat Nazaryan, duruşmada cinayet dosyası ile birleşen ‘Konut dokunulmazlığı’ davasında ifade verdi.

Paylaş

Samatya’da 85 yaşındaki Ermeni yurttaş Maritsa Küçük’ün öldürülmesi ile ilgili davaya devam edildi. Bugün görülen duruşmada, sanık Murat Nazaryan, duruşmada cinayet  dosyası ile birleşen ‘Konut dokunulmazlığı’ davasında ifade verdi. İfadesinde, öldürdüğü Maritsa Küçük’ün evine kendi rızası ile girmediğini söyleyen Nazaryan, “Daha önce anlattığım gibi bazı kişilerin zorlamasıyla girdim. Hakkımdaki suçlamayı kabul etmiyorum” diye konuştu. Duruşmada konuşan Küçük ailesinin Avukatı Eren Keskin de, cinayet sonrası sanık ile cezaevinde görüştüğünü belirterek, “Bana koğuşa girmesi halinde başkalarının kendisine zarar vereceğini, konuşmayacağını söylemişti. Bu nedenle konuşmadığını düşünüyoruz” dedi. Maritsa Küçük’ün kızı Bayizar Midilli, “Sanık olay yerine zorla götürüldüğünü söylüyor ama annemin arkasından koşarak geldiğine dair tanık ifadesi var. Kimleri saklıyorsa artık açıklasın” diye tepki gösterdi.

Mahkeme, sanığın akıl sağlığının yerinde olup olmadığına ilişkin Adli Tıp Kurumu’ndan istenen raporun 5 aydır dönmemesi nedeniyle yeniden yazı yazılmasını kararlaştırarak duruşmayı erteledi. (İstanbul/DHA)


 

ÖNCEKİ HABER

Bozoğlu: Ozonda da sınıfta kaldık

SONRAKİ HABER

Erkan Baş'tan sandığa çağrı: AKP'nin karanlığına 'dur' demek için oy vereceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa