16 Eylül 2014 16:06

Fotoğraf Beşiktaş’ı kucaklıyor

1. Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali 100’e yakın sanatçıyı bir araya getirecek.

Fotoğraf Beşiktaş’ı kucaklıyor
Paylaş

Fotoistanbul 1. Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali 17 Ekim – 18 Kasım 2014 tarihleri arasında; ABD, Asya, Avrupa ve Türkiye’den 100’e yakın sanatçıyı bir araya getirecek. Küratörlüğünü Attila Durak, Hüseyin Yılmaz ve Jason Eskenazi üstlendiği; koordinatörlüğünü Utku Kaynar, danışmanlığını ise Rıza Erdeğirmenci yürütütüğü festivali Beşiktaş Belediyesi düzenliyor. Festival, Beşiktaş’ın meydanlarına kurulacak, dev açık hava sergileri ile milyonlarca kişiyi fotoğraf sanatı etrafında buluşturacak.

Fotoistanbul 1. Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali; 50 sergi, 70 seminer ve panel, 6 ustayla sohbet, 5 gösteri gecesi, 80 fotoğraf gösterisi, 100’ü aşkın portfolyo değerlendirmesi, 8 atölye, kitap imza günleri ve yuvarlak masa tartışmaları ile fotoğrafı Beşiktaş’la ve tüm İstanbullularla buluşturmayı hedefliyor. Bu yıl ilk kez Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Fotoistanbul; bir dünya metropolü olmasına rağmen düzenli bir fotoğraf festivali geleneği olmayan İstanbul’a bir festival armağan etmeyi de amaçlıyor.

 Fotoistanbul 1. Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali aynı zamanda, “Şehirler ve Hikayeler” teması çerçevesinde, şehirlerin ve insanların hikayelerini, kentin ve kentlinin durumunu fotoğraflarla öyküleştirecek.

Fotoistanbul; Chris Anderson, “Citizens” adlı kitabı ile Japonya’dan Jun Abe, Columbia Üniversitesi Fotoğraf Bölümü Başkanı Tom Roma’nın da aralarında olduğu 20’ye yakın yabancı sanatçıyı İstanbul’da ağırlayacak. Festivalde Türkiye’den ise, aralarında Ozan Sağdıç, Murat Germen, Yusuf Darıyerli, Gökşin Varan, Kerem Yücel gibi isimlerin bulunduğu 30’a yakın fotoğraf sanatçısı yer alacak.

Onur kurulunu Ara Güler, Güler Ertan, Halim Kulaksız, Ozan Sağdıç, Mehmet Bayhan ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın oluşturduğu Fotoistanbul’un genel sanat yönetmenliğini Gültekin Çizgen üstleniyor. (HABER MERKEZİ)

FESTİVAL KAPSAMINDA SERGİLENECEK FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Nasıl bir cumhurbaşkanı

SONRAKİ HABER

Trump-Erdoğan basın toplantısı: Türkiye'nin S400 alımı bizim için zorluklar çıkarıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa