15 Eylül 2014 17:16

İnşaattan düşen 2 işçi yaşamını yitirdi

Aydın'da bir inşaatının ikinci katında sıva yaparken yere düşen Ali Aşir adlı işçi ve İzmir'de, üniversite eğitimini bu yıl bitirdikten sonra ailesine destek olmak için inşaatlarda çalışmaya başlayan 25 yaşındaki Mehmet İsa Dumlu, alçı işleri yaptığı binanın beşinci katından düşerek yaşamını yitirdi.

Paylaş

İzmir'de, üniversite eğitimini bu yıl bitirdikten sonra ailesine destek olmak için inşaatlarda çalışmaya başlayan 25 yaşındaki Mehmet İsa Dumlu, alçı işleri yaptığı binanın beşinci katından düşerek yaşamını yitirdi.

Olay bugün öğlen saatlerinde, Buca İlçesi, 2/20 Sokak üzerindeki, Buca Ege Giyim Organiza Sanayi Bölgesi 3. Kısım'da meydana geldi. Bu yıl Açık Öğretim Fakültesi Muhasebe Bölümü'nü bitiren, yeni bir bölümde daha okumanın planlarını yapan Mehmet İsa Dumlu, hem eğitim giderlerini karşılamak hem de ailesine destek vermek amacıyla inşaatlarda çalışmaya başladı. Dumlu, alçı işleri yaptığı inşaatın beşinci katından asansör boşluğuna düştü.

Ağır yaralı olarak inşaattaki ilk müdahalenin ardından Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Mehmet İsa Dumlu, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Dumlu'nun acı haberini alan yakınları, gözyaşlarına boğuldu. Polis de olayın ardından inşaat sahasında inceleme yaptı. (DHA)


 

Aydın'ın Nazilli ilçesinde bir inşaatının ikinci katında sıva yaparken yere düşen Ali Aşir adlı işçi, kaldırıldığı Nazilli Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Aydın'ın Nazilli İlçesi Yıldıztepe Mahallesi'nde iki katlı inşaata sıva yapan 49 yaşındaki Ali Aşir, iskeleden düşerek kafa üstü yere çakıldı. İnşaata çalışan diğer işçiler tarafından 112 Acil Servis ekibine haber verildi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla Nazilli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Aşir, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Yaşamını yitiren Aşir'in çalıştığı inşaatın iskelelerinde hiç bir korumanın olmadığı görüldü. (DİHA)

 

ÖNCEKİ HABER

Almanya’da iki eyalette seçimler yapıldı

SONRAKİ HABER

"Ali Babacan, Erdoğan’a partiden ayrılacağını söyledi" iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa