15 Eylül 2014 15:43

‘Tek çare, halkların dayanışmasını büyütmek’

Emek Partisi’nin (EMEP) 7. Kongre süreci kapsamında Bağcılar ilçe örgütü tarafından düzenlenen kahvaltıya katılan EMEP MYK üyesi İsmet Dursun, Ortadoğu’daki son gelişmeleri değerlendirdi.

‘Tek çare, halkların dayanışmasını büyütmek’
Paylaş

Emek Partisi’nin (EMEP) 7. Kongre süreci kapsamında Bağcılar ilçe örgütü tarafından düzenlenen kahvaltıya katılan EMEP MYK üyesi İsmet Dursun, Ortadoğu’daki son gelişmeleri değerlendirdi.

Parti üyeleri, KESK’e bağlı sendikalardan temsilciler ve HDK İlçe Yürütme üyelerinin de katıldığı kahvaltıda konuşan İsmet Dursun, ABD’nin kendisinin var ettiği IŞİD’e karşı şimdi kurtarıcı rolüne bürünmeye çalıştığını söyledi. Türkiye ve Ortadoğu’da yakın zamana kadar anketlerde ABD’nin istenmeyen ve sevilmeyen ülke olarak göründüğünü hatırlatan Dursun, “Şimdi ABD, IŞİD karşısında kurtarıcı gibi gösterilmeye çalışılıyor” dedi.

AKP POLİTİKALARI IŞİD’LE ÖRTÜŞÜYOR

AKP politikalarının da IŞİD’in görüşleriyle örtüştüğünü anlatan Dursun, gerici politikalardan kurtulmanın yolunun işçi sınıfı ve halkların mücadelesini büyütmekten geçtiğini belirtti.
Ortadoğu’daki gelişmelerin hiçbir dönem olmadığı kadar Türkiye’yi yakından ilgilendirdiğini söyleyen Dursun, “Ortadoğu’dan Türkiye’ye yaşanan göç, bu konunun Erdoğan’ın zamanında söylediği gibi Türkiye’nin iç mesele haline gelmesine neden oldu” dedi.

“Suriyeli işçilere yönelik linç girişimleri de gösteriyor ki Ortadoğu uzunca süre Türkiye işçi sınıfının gündeminde olmaya devam edecek” diye konuşan Dursun, Emek Partisi’nin başlattığı ‘Halkların dayanışmasını büyütelim’ kampanyasının önemli olduğunu vurguladı. Kampanyanın, sadece bir yardım kampanyası olmadığını ifade eden Dursun, “Bu kampanya Ortadoğu’daki gelişmeleri geniş kesimlere anlatacağımız, Kürt sorununun çözümünün aciliyetini ve antiemperyalist mücadelenin önemini anlatacağımız bir süreç olacak” dedi.

Toplantıda, emek ve demokrasi güçlerinin birliği üzerine tartışmalarda yapıldı. (İstanbul/EVRENSEL)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kılıçdaroğlu\'dan Davutoğlu\'ya: Kukla Başbakan gibi davranmamalı

SONRAKİ HABER

Bir işçi daha yaşamına son verdi, diğer işçiler cansız bedenin yanında çalıştırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...