14 Eylül 2014 18:15

Trabzonlular 'Recep Tayyip Erdoğan'a karşı yürüdü

Trabzonsporlu taraftarlar, Fenerbahçe maçı öncesi yaptığı yürüyüşle Akyazı Spor Kompleksi'ne 'Recep Tayyip Erdoğan' isminin verilmesini ve şike sürecinde yaşananları protesto ettiler.

Paylaş

Trabzonsporlu taraftarlar, Fenerbahçe maçı öncesi yaptığı yürüyüşle Akyazı Spor Kompleksi'ne 'Recep Tayyip Erdoğan' isminin verilmesini ve şike sürecinde yaşananları protesto etti.

Meydan Parkı'nda toplanan taraftarlar, Uzunsokak ve Maraş Caddesi boyunca yürüyerek Meydan Parkı'na döndü. Yürüyüş boyunca takımları lehine tezahüratlarda bulunan bordo-mavili taraftarlar, şike sürecinde yaşananlara da tepki gösterdi. 

‘AKYAZI, RECEP TAYYİP ERDOĞAN OLAMAZ’

Trabzonsporlu tarafların tepkilerini dile getirdikleri en önemli konu ise içerisinde takımlarının maçlarını oynayacağı stadyumun da yapıldığı Akyazı Spor Kompleksi'ne Recep Tayyip Erdoğan isminin verilmek istenmesiydi. Trabzon Büyükşehir Belediyesinin bu yönde aldığı kararı protesto eden taraftarlar, komplekse Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isminin yerine Trabzonspor ile özdeşmiş bir kişinin isminin verilmesi taleplerini dile getirdi. 'Akyazı, Hüseyin Avni Aker'dir, Recep Tayyip Erdoğan olamaz' şeklinde slogan atan taraftarlar, 'Siyaset kulüpten ellerini çek. Akyazı bizimdir, siyasilerin değil. Akyazı, Şenol Güneş’tir' yazılı pankartlar taşıdı. 

Meydan Parkı'nda kısa bir basın açıklaması yapan Trabzonsporlu taraftarlar, Fenerbahçe'nin şike yaptığının mahkemelerce ispatlanmasına rağmen hâlâ Süper Lig'de tutulduğunu söyleyerek, 'Düşür ula düşür ula, şike yapanı düşürün ula' şeklinde sloganlar attılar. (CİHAN)     

ÖNCEKİ HABER

CHP, torba yasayı Anayasa Mahkemesi\'ne götürüyor

SONRAKİ HABER

Uluslararası İstanbul Opera Festivali 2 Temmuz’da başlıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa